Ринок сигарет в Україні: податковий стимул до здорового способу життя
1925

Ринок сигарет в Україні: податковий стимул до здорового способу життя

Ринок сигарет в Україні вивчався компанією Pro-Consulting в березні 2021 року. Маркетингове дослідження ринку включає його загальні показники, особливості державного регулювання, діяльність виробників, споживчі тренди та інші фактори впливу на галузь. Готовий аналіз ринку сигарет в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати ваш ринок

Ринок сигарет в Україні в останні роки має стійку тенденцію до скорочення. Опитування дорослого населення про вживання тютюну (GATS) в нашій країні проводилося в 2010 та 2017 років роках. Порівняння результатів цих досліджень показує скорочення кількості курців на 20% за сім років. Найбільш схильні до куріння сигарет чоловіки у віці 30-39 років.

Можливо, вам стане в нагоді огляд ринку тютюну для кальяну в Україні

Аналіз ринку сигарет в Україні показує, що основними факторами зменшення його обсягу є:

  • істотне подорожчання тютюнової продукції через підвищення акцизного податку;

Україна, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, взяла зобов'язання довести ставку акцизу на сигарети до мінімального рівня Євросоюзу, тому до 2025 року вона повинна скласти 90 євро за тисячу штук. У 2018 року акциз був збільшений на 30%, в наступні роки його піднімали на 20% щорічно.

  • поширення ідей здорового способу життя;
  • мода на нагрівальні пристрої як замінник сигарет.

Ознайомтеся зі структурою готового аналізу ринку електронних сигарет України (2019 рік) - ми можемо актуалізувати даний звіт для вас

На відміну від звичайних, електронні сигарети все ще можна використовувати в громадських місцях, що дозволяє курцям вільніше задовольняти свою тягу до споживання нікотину. Іншим фактором популярності нагрівальних пристроїв є прагнення молоді до володіння всілякими модними і ефектними гаджетами, в число яких входять і електронні сигарети.

Моніторинг ринку сигарет в Україні свідчить про повну перевагу на ньому продукції вітчизняного виробництва. Імпорт займає частку близько 2% і майже весь припадає на торгові марки Dunhill і Sobranie.

Прочитайте про аналіз імпорту як частину дослідження ринку

У нашій країні працюють сім виробників сигарет, чотири з яких відносяться до транснаціональних компаній. Занепад ринку сигарет в Україні спонукає операторів замислюватися про скорочення випуску продукції або навіть закриття підприємств.

Ще одним наслідком різкого зростання податкового навантаження на ринок сигарет України є збільшення тіньового сектору, який в 2019 році оцінювався в 8,5%, що у вісім разів більше, ніж було в 2016-му.

Каталізаторами збільшення обсягу нелегальних продажів на ринку сигарет в Україні є:

  • різниця цін на сигарети в Україні і сусідніх Росії та Білорусі, що підвищує вигідність контрабанди тютюнової продукції;
  • недостатній контроль з боку державних органів;
  • м'якість покарання за незаконну реалізацію сигарет.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку сигарет в Україні (2021 рік) - ми можемо провести дослідження даного ринку за розширеними товарними і географічними межами

Ціновий аналіз ринку сигарет, проведений за даними Федерації роботодавців України, дав наступну структуру вартості тютюнової продукції для кінцевого споживача:

  • собівартість виробництва - 16,5%;
  • податки - більше 70%;
  • доходи виробників, дистриб'юторів і рітейлерів - близько 10%.

За останнє десятиліття середня ціна пачки сигарет в нашій країні піднялася приблизно в 20 разів, що набагато випереджає динаміку зміни доходів населення. Тому на ринку сигарет в Україні переважає товар низького й середнього цінового діапазону, що займає 70% загального обсягу. Частка високого і преміального сегменту скоротилася за десять років на 10%.

Можливо, вас зацікавить огляд ринку крафтового пива в Україні

Споживчий аналіз ринку сигарет в Україні дозволить виявити тенденцію підвищення попиту на легкі сигарети. 78% ринку припадає на продукцію з вмістом смол в межах 2-8 мг. За даними дослідження GATS за 2017 рік, готові кинути палити через підвищення цін 21% українських курців, а 25,8% збиралися припинити або скоротити споживання сигарет в будь-якому випадку.

Більш детальну інформацію про дану сферу бізнесу та перспективи її подальшого розвитку можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку сигарет в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Також прочитайте більш ранній огляд ринку сигарет України

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами