Ринок мікрозелені та зелені в Україні: вирощуємо тільки половину необхідного
4524

Ринок мікрозелені та зелені в Україні: вирощуємо тільки половину необхідного

Ринок мікрозелені та зелені в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2019 - 11 місяців 2020 року. Маркетингове дослідження ринку дозволило визначити його обсяг, частки внутрішнього виробництва та імпорту, розглянути фактори ціноутворення, виявити переважаючі тренди розвитку. Готовий аналіз ринку мікрозелені та зелені в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок мікрозелені та зелені в Україні розвивається під впливом поширення серед населення ідей здорового харчування. Стабільний попит на ринку мікрозелені та зелені в Україні спостерігається не тільки в осінньо-весняний, а й в зимовий періоди, тому одним з головних трендів розвитку ринку стало вирощування зелені в закритому грунті.

Можливо, вам буде цікавий матеріал про бізнес-план створення овочесховища - прочитайте

Зростає популярність в нашій країні і мікрозелені. Її перевагою є ніжний смак і корисні властивості паростків, вирощування без застосування добрив, можливість виробництва на будь-яких площах, навіть в домашніх умовах. Мінімальний набір обладнання для отримання мікрозелені складається з контейнерів, зроблених з багаторазового харчового пластику, і лляних килимків як субстрату. Маючи базову інструкцію, легко виростити мікрозелень для власних потреб і на продаж.

Моніторинг ринку мікрозелені та зелені в Україні свідчить про те, що майже половину його об'єму - 46% - в 2019 році становили салати. Серед найпопулярніших у споживачів є:

  • салат латук;
  • салат ромен;
  • салатні суміші.

Друге місце на ринку мікрозелені та зелені в Україні займає петрушка, третє - кінза, причому ці трави часто пропонуються спільно, в букетах з можливим включенням кропу. Серед ароматних приправ, таких як м'ята, базилік, розмарин, тархун, чебрець, найбільша частка у фенхеля. Сегмент мікрозелені поки дуже малий. Після оцінки наявності цього виду продукції в торгових мережах Києва його відносний розмір оцінюється в 1% від загального обсягу ринку мікрозелені та зелені в Україні.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку зелені та мікрозелені в Україні (2020р.) - ознайомтеся зі структурою звіту

Структурний аналіз ринку мікрозелені та зелені в Україні показує наявність на ньому зразкового паритету між обсягами виробництва та імпорту продукції. За підсумками 11 місяців 2020 року відмічено скорочення частки української зелені на 10% з відповідним збільшенням поставок з-за кордону.

У географічній структурі імпорту на ринку мікрозелені та зелені в Україні переважають Ефіопія, Польща та Італія. У 2020 році відбулася рокіровка лідерів з поставок салатів - Польща поступилася першістю Ефіопії, частка Італії змінилася неістотно.

Прочитайте ще один аналітичний матеріал про ринок овочів в Україні

За результатами маркетингового дослідження ринку мікрозелені та зелені в Україні прогнозується збереження в середньостроковій перспективі існуючих на ньому в даний час тенденцій розвитку. Незважаючи на скорочення відвідувань магазинів в період карантину і зростання цін, попит на вітамінну продукцію буде тільки збільшуватися через необхідність зміцнення організму в боротьбі з інфекцією. Очікується розширення державної підтримки галузі овочівництва і позитивний вплив на неї матиме відкриття ринку землі.

Якщо у вас є ще пара хвилин, прочитайте матеріал про аналіз ринку овочів і зелені в Україні

Детальніше з поточним станом та перспективами даної сфери бізнесу можна ознайомитися в матеріалі аналізу ринку мікрозелені та зелені в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 05.02.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами