Ринок мікродобрив в Україні: причини скорочення
880

Ринок мікродобрив в Україні: причини скорочення

Аналіз ринку мікродобрив в Україні проведено компанією Pro-Consulting у жовтні 2023 року. Маркетингове дослідження містить відомості про:

 • ємність ринку мікродобрив в Україні в натуральному та грошовому вираженнях, її динаміку протягом 2020-2023 маркетингових років;
 • внутрішнє виробництво та зовнішні поставки товарів на ринок мікродобрив в Україні;
 • розподіл часток основних суб'єктів аналізованої сфери бізнесу;
 • асортимент продукції на ринку мікродобрив в Україні;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок мікродобрив в Україні, тенденції та проблеми його розвитку.

Готовий аналіз ринку мікродобрив в Україні можна придбати на сайті компанії. Можливо вам знадобиться готове дослідження цільових ринків точного землеробства України та інших країн – перегляньте структуру проекту.

Моніторинг ринку мікродобрив в Україні проводився окремо в сегментах рідкого та кристалічного видів продукції. У кожній зі складових ринку мікродобрив, що досліджувались, в Україні спостерігалася тенденція скорочення обсягів через падіння попиту. Українських виробників ринку мікродобрив в Україні також пригнічувало підвищення вартості природного газу за одночасної стабільності цін на готову продукцію.

Також Pro-Consulting має готовий аналіз ринку пестицидів в Україні та аналіз ринку овочів в Україні – за аналогічними чи скоригованими структурами можна дослідити будь-який ринок України чи іншої країни.

Якщо ж ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, ознайомтеся вже зараз з типовою структурою дослідження ринку.

Основною групою факторів, які негативно вплинули на ринок мікродобрив в Україні, став початок широкомасштабної агресії Росії та її наслідків. Найбільше падіння ємності ринку зафіксовано за підсумками 2022 року. У 2023 році знижувальна тенденція продовжилася, але динаміка стиснення сфери бізнесу, що досліджується, знизилася.

Найменше постраждав сегмент кристалічних мікродобрив. Його підтримала наявність споживчого тренду здорового способу життя, елементом якого є споживання якісної вітамінної продукції цілий рік. Ціни на таку зелень тримаються на високому рівні, відповідно зберігається рентабельність виробництва та імпорту кристалічного виду, що застосовується при вирощуванні продукції ринку мікродобрив в Україні.

Найбільшими імпортерами товарів на ринок мікродобрив в Україні стали компанії ТерраТарса та Valagro. Інші гравці ділять між собою залишки обсягу зовнішніх поставок у малих частках.

Нагадуємо, що в каталозі готових проектів доступно більше 2400 готових звітів по ринках – скористайтеся пошуком за ключовим словом та знайдіть звіт по своєму ринку.

У виробничому секторі ринку мікродобрив в Україні близько 48% займає науково-виробнича компанія "Квадрат". Її найближчі конкуренти мають частки трохи більше 20%.

У загальному обсязі ринку мікродобрив в Україні лідером є ПНК «Квадрат» із часткою близько 15%. За нею йдуть імпортери ТерраТарса та Valagro з частками у кожного вдвічі нижчими, ніж у Квадрату.

Початок великої війни приніс безліч негативу ринку мікродобрив в Україні. Через зростання ризиків з ринку пішла частина імпортерів. Разом з тим у ситуації, що склалася, з'явилася можливість розвиватися вітчизняним виробникам, і багато з них цим скористалися, покращивши свої ринкові позиції.

У складі звіту за результатами маркетингового дослідження ринку мікродобрив в Україні є табличні та графічні програми, що ілюструють:

 • сегментацію ринку мікродобрив в Україні у вартісному вираженні за операторами;
 • співвідношення товарів українського та іноземного виробництва;
 • динаміку середніх цін на імпортну продукцію ринку мікродобрив в Україні;
 • склад торгових пропозицій провідних операторів ринку мікродобрив в Україні;
 • структуру виробничого обсягу ринку мікродобрив в Україні за видами продукції;
 • обсяги рідкого та кристалічного сегментів ринку мікродобрив в Україні в натуральному та грошовому вираженнях;
 • показники виробництва рідких та кристалічних мікродобрив;
 • дані про зовнішні поставки рідких та кристалічних товарів на ринок мікродобрив в Україні.

За результатами аналізу ринку мікродобрив в Україні виділено такі характерні для нього тенденції:

 • зниження споживання мікродобрив через скорочення посівних площ;
 • зменшення імпорту, заповнення обсягів, що випали внутрішнім виробниками;
 • переорієнтація імпортерів на дешевші добрива.

Детальну інформацію про цю сферу бізнесу можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку мікродобрив в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок сої та продуктів переробки в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами