in stock

Аналітичне дослідження цільових ринків точного землеробства України та інших країн. 2023 рік

Загальна характеристика
Дата підготовки: Липень 2023 року
Кількість сторінок: 58, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 46
Таблиць: 20
Спосіб оплати: готівковий або безготівковий розрахунок, передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
77900 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Аналітиками компанії Pro-Consulting було проведене дослідження приладів ринку точного землеробства в Україні в 2023 році. В ході аналізу було досліджено основні тенденції даного ринку, проаналізовано основних операторів ринку, досліджено зовнішню торгівлю, проаналізовано асортимент пристроїв на ринку, досліджено споживання товарів, а також розроблено висновки та прогнозні показники ринку приладів точного землеробства.
Сільськогосподарські роботи, а також частково роботизоване обладнання, поширюються у різних напрямах галузі. В даному аналізі розглянуто автономні та частково автоматизовані механізми, які використовуються для підвищення якості та ефективності врожаю, підвищення загальної продуктивності та мінімізації залежності від ручної праці.
Крім того, уряди в країнах з розвиненою економікою пропонують субсидії та впроваджують ініціативи з поширення обізнаності про автоматизовані технології серед фермерів. Наприклад, у 2021 році Європейський Союз запустив дослідний проєкт Robs4Crops, який розрахований на 4 роки. В рамках цього проєкту заплановано розробити та побудувати максимально автоматизовану систему обробки угідь. Дослідники планують створити комплексне роботизоване рішення, що складається з трьох елементів: «розумних» приладів, автономних транспортних засобів та контролерів сільського господарства. Існуюча сільськогосподарська техніка і трактори будуть модернізовані таким чином, щоб вона могла функціонувати як частина роботизованої системи. Розробка і тестування буде відбуватися на практиці, в реальних умовах експлуатації, в чотирьох країнах – Нідерланди, Іспанія, Франція, Греція.
Частина спеціалізованих компаній інвестують в науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи. Наприклад, у 2021 році корпорація AGCO запустила пілотну програму Precision Ag Line (PAL) – інструменту, призначеного для оптимізації підтримки клієнтів сільського господарства за допомогою рішень AGCO.
Ринок сільськогосподарських роботів сегментований за типом:
• Безпілотні трактори
• Безпілотні літальні апарати (БПЛА)
• Роботи-доїльники
• Автоматизовані роботи зі збору врожаю
• Управління складським господарством та матеріалами
• Інші (сортувальники в тваринництві та лісогосподарстві, пересаджувачі рису, автоматичні культиватори тощо)
та застосуванням
• Виробництво молока
• Управління зрошенням
• Збирання врожаю
• Контроль стану ґрунтів
• Управління складськими запасами
• Інші
Світове населення зростає, а частка сільського населення зменшується. Це призводить до того, що все менше людей працюють у сільському господарстві. Крім того, робота в сільському господарстві часто не вважається престижною, що ще більше зменшує кількість людей, які хочуть працювати в цій галузі.
За останні 10 років зайнятість у сільському господарстві скоротилася на 15%. Цей дефіцит робочої сили посилюється через старіння фермерського населення.
Автоматизовані системи землеробства можуть допомогти зменшити вплив дефіциту робочої сили на галузь. Вони можуть виконувати багато завдань, які раніше виконувалися людьми, наприклад, збирання врожаю, обробку полів і догляд за тваринами.


Американська федерація фермерських бюро (AFBF) повідомила, що 56% ферм США почали використовувати роботизовану агротехніку, причому більш ніж половина вказали нестачу робочої сили як причину. Переважно використання інноваційних технологій включає бездротові датчики, дрони та програмне забезпечення для обробки та аналітики даних.
Ще однією тенденцією є використання так званих мультимодальних платформ, які об’єднують наземні та повітряні роботизовані механізми за допомогою спеціального програмного забезпечення. Кооперація між декількома роботами дозволяє краще планувати та контролювати польові роботи. Так повітряні дрони можна залучати до спостереження та фіксації масштабних змін і за отриманими даними корегувати наземні роботи в режимі реального часу, наприклад, внесення добрив автоматизованим розприскувачем, прополку роботом-культиватором. Важливою задачею в галузі вважають забезпечення комунікації між різними механізмами та інтеграції даних. У багатьох випадках потрібні додаткові рішення для обміну даними між обладнанням, тому що часто виробники мають окремі фірмові програмні рішення для обробки даних, які не інтегруються з програмами іншого обладнання.
Гіпотези:
Ринок точного землеробства зростає, але темпи зростання за різними оцінками відрізняються. Середній темп річного приросту до 2030 року складе від 7% до 13,5%. Причини розбіжностей у оцінках можуть бути пов’язані з методиками дослідження та окресленими межами дослідження.
Прогноз Україна:
Війна в Україні негативно впливає на розвиток агросектору. Неможливість ведення робіт на значній частці сільськогосподарських земель, порушення ґрунтового шару, підтоплення та нестача водних ресурсів призвели до зниження виробництва та експорту сільськогосподарської продукції.
З іншого боку, війна також відкриває нові можливості для розвитку виробників в регіонах, які найменше страждають від бойових дій. Наприклад, зростає попит на продукцію українських фермерів зі сторони країн ЄС та інших країн, які зазнали дефіциту продовольства через війну в Україні.
Окремим стимулом для розвитку агросектору в Україні може стати співпраця з міжнародними організаціями, які пропонують програми підтримки сільського господарства.
Прогноз Казахстан:
У Казахстані є великі можливості для розвитку ринку точного землеробства. За оцінками місцевих експертів, у 2021 році лише 10% агропідприємств мали окремі елементи системи.
Враховуючи прогнози щодо збільшення цін на зернові, пов’язане з падінням експорту з України, Казахстан може стати ключовим гравцем на азійському ринку пшениці. Це створює сприятливі умови для розвитку точного землеробства, яке може допомогти фермерам підвищити ефективність виробництва та знизити витрати.
Найбільш зацікавленими в розвитку точного землеробства в таких умовах будуть великі виробники, які мають достатні ресурси для інвестування в нові технології.

Прогноз ЄС:
В країнах ЄС прогнозується зростання ринку точного землеробства з темпом 12-14% на рік. Це пов'язано з такими факторами:
• Високою економічною стабільністю
• Значним технологічним розвитком
• Потребою в автоматизації сільського господарства через зниження частки населення,
зайнятого в галузі
Ситуація в Польщі та Румунії:
В Польщі та Румунії складаються схожі між собою ситуації на ринку точного землеробства. Обидві країни мають розвинене землеробство, але з високою часткою малих та мікропідприємств. В останні роки є тенденція до збільшення середньої площі ферм.
Обидві країни відчувають потужну конкуренцію з боку України на ринку зернових. Це може призвести до прискорення переходу не лише великих, а й середніх підприємств до сучасних технологій землеробства.

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку (чинники впливу, проблеми розвитку)
1.2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку у 2019-2021 рр. (сільське господарство та точне землеробство)
1.3. Державне регулювання галузі. Основні закони, що регулюють галузь (перелік, коротке резюме і особливості законі ). Податки і збори на ринку (загальне оподаткування бізнесу; імпортні і експортні мита, плани про їх зміни (за наявності)) 6
2. Основні оператори ринку (сільськогосподарські компанії та оператори ринку точного землеробства)
2.1. Перелік основних операторів ринку та їх структурування (юридична інформація, види діяльності та спеціалізація; товарні групи, торгові марки та асортимент; регіональна представленість)
2.2. Частки ринку основних операторів ринку
2.3. Ступінь конкуренції і ризики. Факторний аналіз ринкових часток конкурентів
3. Зовнішня торгівля
3.1. Експорт зернових із досліджуваних країн у 2019-2021 рр. (обсяги, структура, географія, експортери)
3.2. Імпорт зернових до досліджуваних країн у 2019-2021 рр. (обсяги , структура , географія , імпортери).
3.3. ЗЕД на ринку пристроїв для точного землеробства (оцінка)
4. Асортимент пристроїв представлений на ринку та ціни на них (за запитом)
5. Брендинг та реклама (аналіз просування конкурентів у сегменті точного землеробства)
6. Аналіз споживання на ринках
6.1. Аналіз розвитку сільськогосподарської галузі у досліджуваних країнах
6.2. Кількість підприємств у розрізі площ та видів культур
6.3. Найбільші підприємства у галузі та їх досвід використання точного землеробства
6.4. Ступінь задоволеності споживачів (наявність досвіду та результати)
7. Висновки. Прогнозні показники
7.1. Висновки і прогнозні тенденції розвитку ринку сільського господарства та точного землеробства
7.2. Побудова гіпотез розвитку ринку. Прогнозні показники розвитку ринку точного землеробства в досліджуваних країнах у 2022-2030 рр.
7.3. Рекомендації по розвитку на ринку
7.3.1. Оптимальні країни
7.3.2. Передумови концепції виходу на ринок
8. Інвестиційна привабливість галузі
8.1. SWOT- аналіз компанії Замовника на ринку
8.2. PEST LE - аналіз факторів впливу на ринок
8.3. Існуючі ризики і бар'єри входу на ринок. Побудова карти ризиків на ринку

Перелік таблиць:

1. Перелік основних операторів ринку точного землеробства в світі
2. Перелік ТОП-операторів ринку точного землеробства в Україні
3. Зміна обсягів імпорту визначених товарів у порівнянні 2021 р. та 2022 р. у грошовому виражені, тис. доларів
4. Обсяги імпорту ТОП-10 компаній імпортерів обладнання для точного землеробства, за визначеними групами товарів, 2020-2022 рр., тис. дол., %
5. Обсяги імпорту ТОП-10 компаній імпортерів обладнання для точного землеробства, за визначеними групами товарів, 2021 р., тис. дол., %
6. Основні параметри оцінки конкурентного середовища на ринку за методикою М. Портера
7. Оцінка конкурентного середовища на ринку точного землеробства Україні
8. Факторний аналіз динаміки ринкової частки операторів за 2020-2021 роки
9. Основні експортери зернових з України, 2019-2021 рр.
10. Частка обладнання на ринку України, що може бути застосоване в точному землеробстві (10-значний код)
11. Частка обладнання на ринку України, що може бути застосоване в точному землеробстві (6-значний код, 2021 р.)
12. Зміна обсягів імпорту товарів за кодом 852990, ТОП-5 країн за темпами падіння імпорту (серед тих, чий імпорт в 2021 р. перевищував 100 млн. доларів), млн. дол.
13. Зміна обсягів імпорту лічильників за кодом 902910, ТОП-20 країн за обсягом імпорту у 2022 р., млн. дол.
14. Асортимент пристроїв на світовому ринку від великих виробників
15. Валовий продукт по регіонах, що генерується підприємствами різних типів станом на 2020 р., млн. євро
16. Перелік основних найбільших підприємств землеробства в Україні
17. Перелік основних найбільших підприємств землеробства в Казахстані
18. SWOT- аналіз компанії Замовника на ринку точного землеробства
19. PEST LE-аналіз факторів впливу на ринковий напрям
20. Карта ризиків на ринку

Перелік графіків і діаграм:

1. Частка працездатного населення, залученого до сільського господарства, станом на 2019 р.
2. Обсяг світового ринку сільськогосподарських роботів з 2018 по 2022 рр. в грошовому виражені у млрд. доларів
3. Обсяг світового ринку сільськогосподарських роботів з 2020 по 2023 рр. в натуральному виражені у млрд. шт., 2023 р. – прогноз
4. Обсяг експорту зернових з України в 2019-2022 рр., в грошовому виражені, млрд. дол.
5. Основні країни-імпортери зернових культур з України, в грошовому виражені, 2021 та 2022 рр.
6. Частки експортерів в натуральному виражені у 2022 р., %
7. Обсяг експорту зернових з Казахстану в 2018-2022 рр. в грошовому виражені, млн. дол.
8. Структура експорту зернових за видами з Казахстану в 2022 р. в грошовому виражені, млн. дол., %
9. Географічна структура експорту пшениці з Казахстану в 2021 р. в грошовому виражені, млн.дол., %
10. Географічна структура експорту пшениці з Казахстану в 2021 р. в грошовому виражені, млн.дол., %
11. Обсяг експорту зернових з Польщі в 2018-2022 рр. в грошовому виражені, млн. дол.
12. Структура експорту зернових за видами з Польщі у 2022 р. в грошовому виражені, млн. дол., %
13. Географічна структура експорту пшениці з Польщі в 2022 р. в грошовому виражені, млн.дол, %
14. Географічна структура експорту кукурудзи з Польщі в 2022 р. в грошовому виражені млн. дол., %
15. Обсяг експорту зернових з Румунії в 2018-2022 рр. в грошовому виражені, млн.дол
16. Структура експорту зернових за видами з Румунії у 2022 р. в грошовому виражені, млн. дол, %
17. Географічна структура експорту кукурудзи з Румунії у 2022 р. в грошовому виражені, млн. дол., %
18. Країни-експортери зернових у 2022 р.
19. Структура та обсяги імпорту основних імпортних зернових культур в Україну, 2018-2022 рр., млн. дол.
20. Географічна структура імпорту зернових в Україну в 2022 р. (в грошовому виражені), %
21. Структура та обсяги імпорту зернових культур в Казахстан, 2018-2021 рр., млн. дол. (без урахування «тіні»)
22. Географічна структура імпорту зернових в Казахстан у 2021 р. в грошовому виражені, млн. дол., %
23. Темп зростання обсягів імпорту окремих видів зернових в Польщу по видах, 2021 та 2022 роки, млн.тонн
24. Географічна структура імпорту зернових в Польщу в 2022 р. в грошовому виражені, млн. дол., %
25. Темп зростання обсягів імпорту окремих видів зернових в Румунію по видам у 2021-2022 рр., млн. тонн
26. Країни-імпортери зернових у 2022 р.
27. Динаміка загальносвітового імпорту радіонавігаційних приймачів в грошовому виражені, 2018 -2022 рр., млрд. дол.
28. Основні країни-експортери радіонавігаційних приймачів в грошовому виражені, 2022 р., млрд. дол., %
29. Динаміка загальносвітового імпорту електронних модулів контролю для передавачів та приймачів в грошовому виражені, 2018 - 2022 рр. млрд. дол.
30. Основні країни-експортери радіонавігаційних приймачів в грошовому виражені, 2022 рр. млрд. дол., %
31. Динаміка загальносвітового імпорту лічильників різних типів в грошовому виражені, 2018-2022 рр. млрд. дол.
32. Основні країни-експортери лічильників різних типів під кодом 902910 в грошовому виражені, 2022 рр., млн. дол., %
33. Динаміка загальносвітового імпорту антен всіх видів в грошовому виражені, 2018 - 2022 рр. млрд. дол.
34. Основні країни-експортери антен під кодом 852910 в грошовому виражені, 2022 рр., млрд. дол, %
35. Динаміка загальносвітового імпорту перемикачів напруги <= 1000 В у грошовому виражені, 2018 - 2022 рр., млрд. дол.
36. Основні країни-експортери перемикачів напруги <= 1000 В у грошовому виражені, 2022 рр., млрд. дол, %
37. Рентабельність сільського господарства за областями Казахстану, 2021 р..
38. Валовий продукт по воєводствах, що генерується підприємствами різних типів, станом на 2020 р. млн. євро,
39. Структура сільськогосподарських підприємств України за площею земель, 2021 р., %
40. Структура рослинництва України у розрізі культур за посівною площею, 2021 р., %
41. Структура виробництва продукції рослинництва в Казахстані станом на 2021 р. в грошовому виражені, %
42. Структура валового продукту підприємств рослинництва в Казахстані за регіоном та типом підприємства (в млн. тенге валового продукту)
43. Частка сільгосп земель по воєводствах, що обробляються малими фермерськими господарствами, 2020 р.
44. Структура рослинництва Польщі у розрізі культур за посівною площею, 2021 р., %
45. Структура сільськогосподарських підприємств Румунії за площею земель, 2020 р., %
46. Структура рослинництва Румунії у розрізі культур за посівною площею, 2021 р., %

 

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами