Ринок мікрокредитування в Україні: гроші, які хочеться швидше віддати
3562

Ринок мікрокредитування в Україні: гроші, які хочеться швидше віддати

Ринок мікрокредитування в Україні аналізувався компанією Pro-Consulting за період 2015-2020 років. Маркетингове дослідження ринку включає розрахунок його загальних показників, сегментацію аудиторії споживачів, розподіл часток і цінові політики операторів, фактори впливу та тенденції розвитку. Готовий аналіз ринку мікрокредитування онлайн в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок мікрокредитування в Україні динамічно зростає в останні роки. Так, в 2019 році мікрофінансовими організаціями було видано позик на 79,2 млрд гривень, що на 53% більше, ніж в 2018-му. За перші три квартали 2020 року сума мікрокредитів досягла 60,5 млрд грн.

Факторами, що сприяють такому швидкому розвитку ринку мікрокредитування в Україні, є:

  • легка доступність послуг мікрофінасових організацій;

Кредит можна взяти онлайн без необхідності відвідування офісу і оформлення додаткових довідок, витративши п'ятнадцять хвилин на заповнення анкети.

  • велика ймовірність позитивного рішення про видачу кредиту;

Мікрофінансові організації видають кредити широкому колу користувачів незалежно від доходів. Можливі втрати вони компенсують високими відсотками.

  • безвідсоткова перша позика;

Маркетингові стратегії багатьох МФО передбачають надання першого кредиту новому клієнтові під 0,01% річних.

  • низький рівень доходів більшості населення.

Також прочитайте аналітичний матеріал про результати аналізу ринку колекторських послуг в Україні

Зарплат багатьох українців ледве вистачає на поточні витрати без можливості відкласти гроші на непередбачені обставини. Мікрокредити часто є єдиним варіантом тимчасового полегшення фінансового стану клієнтів МФО.

Споживчий аналіз ринку мікрокредитування в Україні свідчить про те, що найбільш часті причини звернень в мікрофінансові організації пов'язані з доступністю і зручністю оформлення кредиту.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку мікрокредитування онлайн в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою звіту

Разом з тим, моніторинг ринку мікрокредитування в Україні дозволив виділити і його недоліки, до яких відносяться:

  • високі відсоткові ставки на другий і наступні кредити;

Відсотки за мікрокредити можуть досягати 1,8% в день. Якщо клієнтові не вдається швидко віддати борг, розмір останнього збільшується величезними темпами.

  • маленькі суми кредитів.

Перші позики зазвичай не перевищують 3-4 тис. гривень, а суми до 15-20 тис. грн надаються вже постійним клієнтам з позитивною історією віддачі.

Прочитайте ще один матеріал про ринок мікрокредитування онлайн в Україні

Аналіз ринку мікрокредитування в Україні показує, що багато потенційних споживачів усвідомлюють ризики використання цього виду фінансових послуг. За даними операторів, на перших місцях у списку бар'єрів для розширення клієнтської бази стоять переконаність в небезпеці цього виду позики, висока його вартість і непрозорість умов.

Очікування позитивних змін на ринку мікрокредитування в Україні пов'язані з передачею регулювання діяльності мікрофінансових організацій під юрисдикцію Національного банку, яке відбулося з 1 липня 2020 року, тоді як раніше цим займалася Нацкомфінпослуг.

Ознайомтеся зі структурою готового звіту за результатами аналізу ринку мікрокредитування онлайн в Україні (2020 рік) - ми можемо актуалізувати даний звіт, а також проаналізувати даний ринок за розширеними межами дослідження

За результатами маркетингового дослідження ринку мікрокредитування в Україні був зроблений висновок про наявність у нього ще високого нереалізованого потенціалу розвитку. Аудиторія споживачів послуг МФО становить незначну частину населення країни, а судячи зі статистики ключових запитів у мережевих пошукових системах, інтерес до цього виду кредитування зростає. На прибуткову нішу мікрокредитування вже звернули увагу і великі банки, і це сприяє зростанню конкуренції в боротьбі за клієнтів.

Детальніше про поточний стан і перспективи даної сфери бізнесу читайте в матеріалах готового аналізу ринку мікрокредитування в Україні, розміщеного в онлайн-магазині компанії Pro-Consulting.

Прочитайте ще один матеріал про ринок мікрокредитування і P2P перекладів в Україні

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

Дата розміщення: 23.04.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами