Ринок крохмалю в Україні: переробка сировини, якої повинно бути більше
3869

Ринок крохмалю в Україні: переробка сировини, якої повинно бути більше

Ринок крохмалю в Україні вивчався компанією Pro-Consulting за період 2018-2020 років. Маркетингове дослідження ринку включає розрахунок його основних показників, таких як обсяг випуску, експорту та імпорту продукції; сегментацію ринку за географією, операторами, цінами, сферами споживання; особливості зовнішньоекономічної діяльності учасників ринку; оцінку інвестиційної привабливості даної галузі виробництва. Готовий аналіз ринку крохмалю в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок крохмалю в Україні заповнений вітчизняною та імпортною продукцією, яку отримують з кукурудзи і картоплі. Кукурудза є сировиною, яку найбільше використовують для виробництва крохмалю. З неї роблять 73% всього світового обсягу. На другому місці знаходяться картопля і тапіока - по 9%, на третьому пшениця - 7%. Решта незначного обсягу крохмалю виготовляється з рису, сорго та інших культур.

Прочитайте також аналітику ринку переробки кукурудзи в світі

Майже половина (48%) від усієї продукції ринку крохмалю споживається харчовою промисловістю. Крохмаль входить до складу кожного другого продукту харчування, зокрема з нього роблять емульгатори і загусники для різноманітних соусів, кондитерських виробів, м'ясних продуктів і так далі. Крім харчової, активними споживачами крохмалю є паперова, фармацевтична, текстильна галузі. В якості допоміжної сировини крохмаль використовується в хімічній, нафтогазовій, ливарній та інших сферах.

На сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку крохмалю в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою готового звіту. Ми можемо проаналізувати й інший ринок за аналогічною структурою

Моніторинг зовнішньоекономічної діяльності операторів ринку крохмалю в Україні показує, що в структурі експорту з нашої країни переважає кукурудзяний крохмаль. Він займає 98% від загального обсягу поставок за кордон. Єдиним експортером картопляного крохмалю з України є чернігівський завод «Вімал». Розвитку виробництва цього виду продукту перешкоджають проблеми з сировиною. Вирощувати картоплю для переробки на крохмаль українським городникам економічно невигідно. Часто виробникам крохмалю пропонують некондиційну картоплю, яку в Європі просто утилізують. В результаті, через дефіцит картопляної сировини вітчизняні крохмальні підприємства змушені купувати її на третину дорожче, ніж колеги в європейських країнах, що підвищує собівартість виробництва і знижує цінову конкурентоспроможність українського картопляного крохмалю. Для виправлення ситуації необхідна державна підтримка картоплярства.

Можливо, вам стане в нагоді матеріал про бізнес-план елеватора в Україні

Остільки європейський ринок крохмалю насичений власними виробниками, основні експортні потоки цього продукту з України спрямовані в Азію і на Близький Схід. У 2020 році трійку найбільших імпортерів українського кукурудзяного крохмалю склали Індонезія, ОАЕ і Саудівська Аравія, охопивши 46% загального обсягу експорту.

За результатами аналізу ринку крохмалю в Україні були виділені наступні головні чинники впливу:

  • врожайність головної сировинної культури - кукурудзи, яка залежить від:
    • погодних умов;
    • стану земель;
    • ситуації з шкідниками і хворобами рослин;
  • кон'юнктура світового та внутрішнього ринків, що формує ціни на зерно;
  • державне регулювання галузі.

Серед основних проблем ринку крохмалю в Україні можна назвати:

  • сировинну спрямованість сільськогосподарського експорту;
  • недолік переробних потужностей;
  • дефіцит кваліфікованих фахівців;
  • відсутність ринків збуту для побічної продукції.

Також прочитайте про ринок зерна і елеваторних потужностей України - матеріал з доповіді аналітика Pro-Consulting на конференції «Елеватори та складська логістика»

У період карантинних обмежень 2020 року ринок крохмалю в Україні страждав від скорочення внутрішнього споживання через зниження попиту на ковбасні вироби та інші м'ясні делікатеси, при виробництві яких застосовується крохмаль. Додатковий тиск на вітчизняних виробників надавали імпортні поставки більш дешевого крохмалю, виробленого в основному в Польщі та Білорусі.

Повну інформацію про поточний стан, тенденції та перспективи розвитку даної сфери бізнесу можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку крохмалю в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Також прочитайте аналітику ринку продуктів переробки кукурудзи в Україні

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами