Дата підготовки: | Жовтень 2018 року |
Кількість сторінок: | 10, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 9 |
Таблиць: | 1 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
Аналітиками Pro-Consulting був проведений аналіз ринку крохмалю в Україні. В рамках дослідження була охарактеризована динаміка виробництва і розрахована ємність ринку крохмалю в Україні. Також була розглянута динаміка і географічна структура експорту та імпорту крохмалю в Україні, а також проаналізовано основні споживчі вподобання. На основі зібраної та проаналізованої інформації були визначені прогнозні тенденції розвитку даного ринку.
Ринок крохмалю в Україні розвивається, спостерігається зростання виробництва. В Україні виробляється кукурудзяний і картопляний крохмаль, а також, в незначних кількостях модифікований і пшеничний крохмаль. Сегмент картопляного крохмалю розвинений недостатньо незважаючи на значну сировинну базу.
У країні працює 3 основні компанії-виробники крохмалю. які сумарно займають близько 95% ринку: Дніпровський КПК і «Інтеркорн Індастрі».
На ринку переважає вітчизняна продукція, проте в останні роки частка імпортного крохмалю збільшується. Імпортуються в основному види крохмалю, які не виробляються на території України, або виробляються в недостатній кількості (пшеничний, рисовий, маніоковий, модифікований та інші).
Основною сферою застосування крохмалю є харчова, паперово-целюлозна, текстильна, фармацевтична промисловість і інші. Виробництво крохмалю та крохмалепродуктів залежить від динаміки виробництва і розвитку даних ринків. Для фармацевтичних компаній в основному використовується імпортний крохмаль в зв'язку з його більш високою якістю.
Основна частка експорту припадає на кукурудзяний крохмаль. За останні два роки обсяги експортних поставок зросли більш ніж у два рази. У 2017 - 2018 роках експорту картопляного крохмалю України практично не здійснювалося.
У географічній структурі експорту основною тенденцією є скорочення поставок в Росію у зв'язку з політичним конфліктом. Частка торгівлі з Росією скоротилася більш ніж в 5 разів з 2013 по 2017 рік. Зараз основним торговим партнером з експорту є Індонезія, на частку якої припадає майже половина поставок. Значно збільшили імпорт українського крохмалю країни Близького Сходу - ОАЕ і Саудівська Аравія.
Одним з найбільш перспективних напрямків на ринку є виробництво модифікованого крохмалю, який на даний момент виробляється в Україні в порівняно невеликих обсягах.
1. Загальна інформація про ринок. Аналіз поточних тенденцій
2. Динаміка виробництва і обсяг ринку
3. Зовнішньоекономічна діяльність
4. Споживчі вподобання
5. Висновки і прогнозні тенденції
1. Розрахунок ємності ринку крохмалю в натуральному вираженні за 2013 - 6 місяців 2018 рр.
1. Динаміка виробництва крохмалю в Україні за 2013 - 6 місяців 2018 рр. в натуральному вираженні, тис. тонн
2. Динаміка виробництва кукурудзяного і картопляного крохмалю в Україні за 2013 і 2017 рр., тис. тонн
3. Динаміка ємності ринку крохмалю в Україні за 2013 - 6 місяців 2018 рр. в натуральному вираженні, тис. тонн
4. Співвідношення української та імпортної продукції на ринку крохмалю України за 2013 і 2017 рр., %
5. Динаміка експорту крохмалю з України за 2013 - 6 місяців 2018 рр. в натуральному вираженні, тис. тонн
6. Географічна структура експорту українського крохмалю в натуральному вираженні в 2013 та 2017 років рр., %
7. Динаміка імпорту крохмалю в Україні за 2013 - 6 місяців 2018 рр. в натуральному вираженні, тис. тонн
8. Частка основних галузей-споживачів крохмалю і крохмалепродуктів в Україні, %