Ринок оренди житлової нерухомості в Києві - аналітична довідка щодо ринку
1374

Ринок оренди житлової нерухомості в Києві - аналітична довідка щодо ринку

Ринок оренди житлової нерухомості Києва в 2020 році зазнав значного падіння з поширенням коронавірусної інфекції, і з введенням, у зв'язку з цим, карантинних заходів.

За даними консалтингової компанії City Development Solutions, на даний момент в Києві простоює близько 12-13 тисяч квартир, тоді як на початку карантину цей показник був на рівні близько 6 тисяч квартир.

За даними консалтингової компанії SV Development з вересня 2020 року в Києві укладають близько 2000 угод на місяць на оренду квартир, до карантину - близько 3000.

В першу чергу падіння попиту пов'язане із закриттям освітніх установ в Києві, і в зв'язку з цим, з від'їздом студентів зі столиці додому на дистанційне навчання. Для довідки - Київ є центром України в сфері вищої освіти, за даними Державної служби статистики в місті зосереджено в 2018/2019 рр. 343,6 тис. студентів, це 26% всього студентського складу України (університети, академії, інститути).

Прочитайте матеріал про ринок нерухомості в Україні

Основне падіння попиту відбувалося під час тотальних карантинних заходів (закриття метро, ​​залізничного сполучення та ін.). Влітку на ринку оренди житла спостерігалося максимальне падіння цін. За даними консалтингової компанії City Development Solutions, влітку за 3500 гривень можна було орендувати однокімнатну квартиру без ремонту в старому житловому фонді спального району. Зараз така квартира коштує мінімум 5200 гривень.

Основна частка орендарів квартир на даний момент переїжджає з великих або дорогих квартир в більш скромні апартаменти.

Також ознайомтеся з більш раннім матеріалом про ринок житлової нерухомості Києва

Загальний рівень цін на оренду 1- та 2-кімнатних квартир все ще на 7-9% нижчий, ніж навесні-восени 2019 року. А ось 3-кімнатні квартири, цільова аудиторія яких менш мобільна, подорожчали на 12%.

Зміна середніх цін на оренду квартир в Києві за кількістю кімнат у квітні-листопаді 2019 і 2020 рр., в доларах

Розвиток ситуації на ринку оренди житлової нерухомості буде залежати від епідеміологічної ситуації в країні, і столиці зокрема.

Якщо ви шукайте дані по вашому ринку в інтернеті, але не можете їх знайти або систематизувати, зв'яжіться з нами - ми забезпечимо незалежну аналітику ринку і спрогнозуємо його розвиток

У Кабміні прогнозують, що до кінця листопада в Україні буде до 15 тисяч випадків зараження коронавірусом за добу. До кінця року ця цифра може досягти 20 тисяч. Київ займає одне з перших місць за кількістю заражень, що пов'язано з високою щільністю населення.

На даний момент Київ знаходиться в «помаранчевій зоні», і ринок оренди знаходиться в стабільному стані. Однак, в разі потрапляння Києва в «червону зону», що спричинить за собою відповідні обмеження, ринок оренди знизиться, а також знизяться ціни на житло.

Якщо у вас є ще пара хвилин, прочитайте більш ранній матеріал про ринок комерційної нерухомості

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами