Програма 5-7-9: хто може отримати кредит, і що для цього необхідно
6447

Програма 5-7-9: хто може отримати кредит, і що для цього необхідно

Компанія Pro Capital Investment в процесі своєї діяльності часто стикається з ситуацією, коли людина горить бажанням почати свій бізнес, і у неї навіть вже є готовий бізнес-план, але точкою спотикання стає нестача фінансових коштів. Власного капіталу у підприємця, як правило, мало, а банківські кредити відлякують розміром відсотків і завищеними вимогами по заставі. Все це сильно гальмувало розвиток малого бізнесу в Україні, але є надія, що зазначені перепони зняті завдяки новій програмі уряду.

Державна програма діє з 1 лютого 2020 року, і називається вона «Доступні кредити 5-7-9%» - саме під такі відсотки мають можливість позичати гроші малі підприємці на організацію або розвиток власного бізнесу.

Замовити бізнес-плану за вимогами 5-7-9

Гроші будуть виділятися банками, які беруть участь в програмі, а це поки тільки державні банки - ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк і Укрексімбанк. Різницю в відсотках по кредиту їм компенсують з держбюджету. На поточний рік під дану програму зарезервовано 2 млрд гривень, що, за розрахунками чиновників, дозволить забезпечити до 50 тис. кредитів.

Максимальний розмір кредиту по «Програмі 5-7-9» становить 1,5 млн гривень в одні руки, при цьому підприємство або група пов'язаних підприємств може отримати кілька програмних кредитів, але їх загальна сума не зможе перевищити зазначений вище розмір. Термін кредитування - п'ять років.

Цілі, на які можуть бути витрачені виділені кошти:

  • придбання основних засобів, крім нерухомості;
  • ремонт або модернізація вже наявних засобів виробництва;
  • будівництво, ремонт або реконструкція приміщень, за винятком офісів.

Читати про бізнес-план підприємства: поняття, структура, приклади

Для того щоб уникнути зловживань, банки не видаватимуть підприємцям живі гроші, а стануть оплачувати їхні рахунки, відповідні цільовим призначенням. Всі придбані за кредитні гроші засоби виробництва можуть тут же стати предметом застави за цим кредитом.

На пільговий кредит може претендувати як новостворене, так і вже чинне мале підприємство з річним доходом до 50 млн гривень. Воно повинно бути зареєстроване як юридична особа, або як фізична особа - підприємець.

З відсотками справа йде таким чином:

  • бізнес з річним доходом до 25 млн гривень, але який зобов'язується створити не менше двох робочих місць, отримує кредит під 5%;
  • те ж саме, що в пункті вище, але без зобов'язань по робочих місцях - під 7%;
  • підприємство з річним доходом від 25 млн до 50 млн гривень може розраховувати на кредит під 9%.

Бізнес-план для 5-7-9 можна замовити тут

Однак, ті хто взяв кредити під 7% і 9%, зможуть знизити ставку до 5% за створення додаткових робочих місць - кожне нове місце дає мінус 0,5%. Ініціатор проекту не має права розраховувати тільки на позикові кошти - його особистий внесок повинен становити 30% для новоствореного підприємства та 20% для чинного. Новоствореним вважається бізнес, що працює менше одного року. Діючі підприємства можуть розраховувати на кредит за програмою тільки у тому випадку, якщо вони були прибутковими протягом останнього року.

Є й інші обмеження. Кредит по «програмі 5-7-9» не зможуть взяти фізичні та юридичні особи:

  • молодші 21 року на момент звернення і старші 65 років на момент завершення терміну дії кредиту;
  • власники або кінцеві бенефіціари яких не є резидентами України;
  • які протягом останніх трьох років вже отримували державну допомогу на загальну суму понад 200 тис. євро;
  • з негативною кредитною історією і прострочену заборгованість;
  • що знаходяться в процесі банкрутства;
  • рахунки яких заарештовані, заблоковані або щодо їх майна є обтяження;
  • які мають заборгованість перед бюджетом будь-якого рівня або державними фондами;
  • які здійснюють діяльність з виробництва або продажу алкоголю, зброї, тютюнових виробів, займаються обміном валют або здачею в оренду нерухомості;
  • підпадають під дію інших пунктів статті 13 Закону України «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні».

Рішення про виділення кредиту по «Програмі 5-7-9» буде прийматися уповноваженим банком, в найближче відділення якого і потрібно подавати документи. Попередню анкету учасника можна заповнити на сайті 5-7-9.gov.ua, звідки ваша заявка відразу буде відправлена ​​в банк. Але все-одно, для прийняття остаточного вердикту доведеться з'явиться в банк особисто і принесли пакет документів, серед яких головна увага буде приділена бізнес-плану проекту, на який беруться фінансові кошти.

Від грамотності складання бізнес-плану залежить успіх всього підприємства. У різних банках можуть бути різні вимоги до бізнес-планів, але всі вони, як правило, вміщаються в рамки міжнародних стандартів UNІDO, TACIS, ЄБРР, за якими працюють фахівці Pro Capital Investment.

Замовити бізнес-план за міжнародними стандартами (UNIDO)

Якщо у вас немає бізнес-плану або є готовий бізнес-план, що вимагає адаптації до умов отримання кредиту по «програмі 5-7-9», сміливо звертайтеся в компанію Pro Capital Investment. Команда наших аналітиків має досвід підготовки понад 400 бізнес-планів у всіх сферах економіки, де діє малий і середній бізнес. У компанії Pro-Consulting слід замовити дослідження ринку, на якому ви плануєте запускати свій бізнес або вже працюєте.

Ми допоможемо:

  • розробити бізнес-план з нуля відповідно до вимог конкретного банку;
  • провести аудит готового бізнес-плану на предмет сумісності з критеріями «Програми 5-7-9» і, в разі необхідності, адаптувати його.

З нами державна програма «Доступні кредити 5-7-9%» стане дійсно доступною саме для вас, наші шановні клієнти.

Дивитися всі послуги фінансового консалтингу

Дата розміщення: 13.02.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами