Нашого поля ягоди: про можливість вкладення коштів у вирощування смородини та малини
4023

Нашого поля ягоди: про можливість вкладення коштів у вирощування смородини та малини

Природно-кліматичні умови України добре підходять для вирощування різної сільськогосподарської продукції, в тому числі і плодово-ягідної. Вона може вирощуватися як для внутрішнього споживання, так і для продажу за кордон. Лідером українського ринку ягід є полуниця, збір якої стабільно зростає на 2-5% на рік.

Рисунок. Динаміка виробництва плодів і ягід в Україні, 2010 - 2016 р тис. Т
 

Джерело: за даними Державної служби статистики України, оцінка Pro-Consulting
* Без урахування АРК та м.Севастополя


Меншою уваою аграріїв користується малина. Вона вирощується на площі близько 5 тис. га і її урожай в 2016 році склав 69 тис. тонн. Тим часом, потенціал цієї культури дуже великий. Внутрішній рівень споживання ягід в Україні поки в чотири рази менше середньоєвропейського. Збільшується попит на малину і на міжнародному ринку.
На діаграмі можна побачити, що площі насаджень під малиною і смородиною протягом 6 років практично не змінювалися, якщо не враховувати їх зниження в 2013-2015 роках через втрату території АР Крим.

Рисунок. Площі насаджень під малиною і смородиною, тис. га
 

Джерело: за даними Державної служби статистики України
* Без урахування АРК та м.Севастополя


На підставі аналізу актуального стану ринку ягід і перспектив його розвитку, фахівцями компанії Pro-Consulting підготовлений бізнес-план створення підприємства з вирощування малини та червоної смородини.
Вирощений на площі 20 га урожай планується реалізовувати в свіжому вигляді на внутрішньому ринку в період збору, а також поставляти заморожені ягоди на експорт.
Ділянку для розміщення угідь нового підприємства необхідно вибирати в сприятливих для вирощування малини та смородини місцях. Наприклад, червона смородина дуже чутлива до весняних заморозків, тому її небажано вирощувати в місцях зі зниженим рельєфом, де концентрується холодне повітря, і поблизу водойм. Також, при розміщенні агрогосподарства важливо враховувати наявність транспортної інфраструктури для зручності логістики виробничих і трудових ресурсів, а ще швидкої доставки врожаю до місць продажу. Тому краще розташувати дане підприємство недалеко від великого населеного пункту.
Для реалізації проекту будуть потрібні інвестиції в сумі понад $ 300 тис., які будуть витрачені на такі цілі:
• закупівля саджанців - 22-23% коштів;
• техніка для обробки насаджень та збирання врожаю - 19-20%;
• обладнання для обробки, заморозки і зберігання ягід - 17-18%;
• витрати до першого врожаю - 18-19%.
При прогнозованому врожаї малини в 2,5 т/га і смородини в 6,5 т/га внутрішня ставка прибутковості підприємства складе 35%, а період окупності при дисконті 10,4% - 4,5 року.
Позитивне значення чистої приведеної вартості (NPV) проекту свідчить про доцільність його реалізації на українському ринку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 01.11.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами