Малий бізнес і карантин - коментар генерального директора Pro-Consulting Олександра Соколова. VESTI.ua
1594

Малий бізнес і карантин - коментар генерального директора Pro-Consulting Олександра Соколова. VESTI.ua

Малий і середній бізнес, як і обіцяв, вийшов на акції протесту. Підприємці не просто стоять з плакатами, вони перекривають траси - говорять, тільки так можуть, звернути увагу до своїх проблем. А їх накопичилося чимало - в першу чергу перспективи карантину вихідного дня. Запевняють: страйки, що почалися минулого тижня, триватимуть до тих пір, поки уряд не піде на поступки. Хоча вже за цей час дрібний і середній бізнес зазнає збитків, а також доставляє незручність тисячам клієнтам - вони не зможуть придбати товар або ж вчасно дістатися до місця призначення.

Бізнес також протестує проти карантинних обмежень, які збирається вводити уряд. Мова про жорсткий карантин вихідного дня, який, судячи із заяви голови МОЗ Максима Степанова, впровадять найближчим часом.

«Починаючи з 00:00 суботи до 00:00 понеділка, хочуть щоб в країні працювали виключно продуктові магазини, аптеки, транспорт, автозаправні станції, ветеринарні аптеки», - заявив Степанов. Ресторанам дозволять працювати у вихідні тільки на винос, а ТРЦ, спортклуби і непродуктові магазини повинні закритися.

Підприємці ж запевняють, що основний дохід вони отримують саме у вихідні дні. Так, в одному з ресторанів столиці розповіли, що гості масово скасовують броні. «У нас був заброньований ресторан на ювілей і на весілля на кінець листопада. Подзвонили і сказали, що відмовляються, тому що настають обмеження. Попросили повернути передоплату. Ось так втрачаємо великі замовлення, будемо знову животіти на дрібних», - розповідає адміністратор Валерія.

Втім, гендиректор компанії Pro-Consulting Олександр Соколов вважає, що магазини, кафе і ресторани хоч і постраждають, але в меншій мірі, ніж це було навесні. «Підприємства, які пережили карантин, отримали досвід виживання в стресовій ситуації і будуть готові до майбутніх обмежень», - вважає він. До того ж ситуація з коронавірусом в країні дійсно дуже тривожна. «Карантин вихідного дня допоможе не йти на жорсткий локдаун, як навесні», - запевняють у МОЗ.

Полиці магазинів спустошують швидше

В результаті введення обмежень не варто очікувати зростання цін на основні товари, заспокоюють експерти, адже на виробників карантин "вихідного дня" вплине в меншій мірі.

«Навесні був ажіотаж на деякі товари: медичні маски, крупи, сіль, туалетний папір. По суті, дефіцитом при цьому були тільки маски. Інша популярна продукція потрапила в групу товарів з підвищеним попитом. Люди ще не стикалися з таким карантином і не розуміли, як правильно себе вести в цій ситуації. І як у нас прийнято, «в будь-який незрозумілій ситуації купуй долари і гречку», - говорить гендиректор компанії Pro-Consulting Олександр Соколов.

Зараз люди вже розуміють, чого слід очікувати, тому паніка навряд чи буде.

А ось що стосується товарів першої необхідності, цілком можливо, що прилавки спустошуватимуться трохи швидше, ніж зараз, тому що з введенням карантину "вихідного дня" може скоротитися час роботи частини магазинів. «В цілому очікувати дефіцит і зростання цін не варто», - вважає Олександр Соколов.

Джерело: Vesti.ua

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами