Квартирне питання в кризовий період: стабільність цін, яка не радує забудовників
2844

Квартирне питання в кризовий період: стабільність цін, яка не радує забудовників

Ринок нерухомості нашої країни все ще відчуває на собі наслідки впливу кризових чинників. За результатами аналізу ринку Києва, проведеного фахівцями Pro-Consulting, з другої половини 2016 року стала помітно зростати пропозиція житла в нових будинках.

Даний процес був викликаний тим, що в умовах кризи на фінансовому ринку і зниження довіри до банківської системи, багато власників валютних заощаджень вважали за краще вкласти їх в споруджувані квадратні метри, а потім виставили придбані таким чином квартири на продаж.

Таке вкладення не сильно допомогло зберегти фінанси, так як пропозиція нових квартир набагато перевищила попит. В результаті, не дивлячись на девальвацію гривні, ціна квадратного метра в 2016 - першій половині 2017 років залишалася на стабільному рівні зі слабким трендом в сторону зменшення.

Така ж тенденція простежувалася і щодо мінімальної ціни, що підтверджується статистикою, зібраною під час проведення аналізу ринку нерухомості Києва.

Така динаміка цін створює сприятливу ситуацію для тих, хто хоче купити житло для себе. Таких також чимало, так як військові дії на сході України, змусили багатьох жителів тих місць переселитися в більш спокійні регіони. Саме вони склали значну частину покупців на ринку. У пріоритеті недорогі квадратні метри в однокімнатних квартирах. Причому інтерес покупців викликають новобудови не тільки в межах великих міст, а й упорядковані передмістя. Підтвердженням цьому стали результати дослідження ринку нерухомості с. Крюківщина та м Вишневого Києво-Святошинського району Київської області, проведеного Pro-Consulting.

На вибір району придбання житла і його площі впливає і необхідність сплачувати податок на нерухомість, ставка якого визначається місцевою владою. Цей податок вже став непоганим джерелом поповнення їх бюджетів.

Тільки за перший квартал поточного року власниками всіх видів нерухомості сплачено за свої квадратні метри 670,9 мільйонів гривень. Основний обсяг цієї суми (91%) надійшов від юридичних осіб. Фізичні особи заплатили трохи більше 58 млн гривень, з них 33 млн - за нежитлові об'єкти і 25 млн - за житло. У минулому році, завдяки цьому податку, місцеві бюджети поповнилися на більш ніж на 2,4 млрд гривень.

Перспективи розвитку українського ринку житлової нерухомості будуть залежати головним чином від динаміки зростання добробуту населення нашої країни. Стабілізація ситуації в фінансовому секторі і зниження процентних ставок призведуть до активізації іпотечного кредитування. Це збільшить попит на ринку і дозволить вирівняти існуючий сьогодні дисбаланс з пропозицією. В результаті, ціна на квадратні метри піде в зростання, інвестори зможуть повернути вкладені в житло кошти, а будівельники і суміжні галузі будуть забезпечені роботою зі зведення нових об'єктів.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 05.05.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами