На початку 2018 року в нашій країні виріс обсяг ринку рукавичок, які використовуються в медицині та інших сферах. Імпортери в цей час поповнюють товарні запаси спецрукавичок на своїх складах, а медустанови закуповують витратні матеріали, необхідні для роботи. Істотним чинником, що впливає на ринок медичних рукавичок, є обсяг державних закупівель цих виробів. У перші три місяці поточного року він на 85,5% більший, ніж в останньому кварталі минулого. У той же час, суми укладених контрактів майже на 29,3% менші, ніж були за підсумками перших трьох місяців минулого року.
Також приблизно в два рази, в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року, зменшилася кількість учасників публічних торгів рукавичками для медгалузі. Це ймовірно свідчить про те, що багато медустанов закуповують рукавички та інші витратні матеріали без реєстрації в електронній системі, на суми, менші порогового значення в 200 тис. гривень.
Ситуація із закупівлями може змінитися після реалізації нововведень медичної реформи. Нею передбачено початок роботи в 2018 році Національного агентства із закупівлі лікарських засобів та витратних матеріалів. Завдяки цьому обсяги тендерів по медрукавичках знову зростуть.
Аналіз ринку латексних рукавичок свідчить про те, що в сегментах виробництва їх різних різновидів спостерігаються протилежні тенденції. Єдиний вітчизняний виробник медрукавичок - Київгума призупинив їх випуск, не витримавши конкуренції з імпортними аналогами. Таким чином, український ринок медичних рукавичок виявився тотально заповнений продукцією іноземного виробництва.
Більш оптимістична картина в сегменті сперукавичок, що використовуються в інших галузях, крім медицини. Випуск таких виробів збільшився в першому кварталі поточного року на 4,8%. Лідером є та сама Київгума, яка зосередила свої зусилля на даному виді продукції. Але і тут імпортні поставки ще переважають.
Загальне зростання економіки країни і успішне проведення реформ у медичній сфері сприятимуть подальшому збільшенню ємності ринку латексних рукавичок. В умовах його високої імпортозалежності потрібно більше валютних коштів для закупівлі. Тому нагальною потребою для нашої країни стає як розвиток вітчизняних виробників, так і залучення на свою територію іноземних компаній, що спеціалізуються на випуску цієї продукції.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: