Королева креветок з українською пропискою: підготовлено план створення вітчизняної креветочной ферми
6387

Королева креветок з українською пропискою: підготовлено план створення вітчизняної креветочной ферми

Морепродукти - смачний і корисний для людини вид їжі. Вони є джерелом білків, інших потрібних організму речовин, вітамінів, мінералів і мікроелементів.
В останні роки Україна втратила частину акваторії Чорного моря, через що зменшилися обсяги видобутку водних біоресурсів. У їх число, крім риби, входять також ракоподібні і молюски.


Рисунок. Структура водних біоресурсів в Україні в 2016 році (крім риби), тонн
 

* Дані Державної статистики України


Найбільший обсяг вилову цих категорій морепродуктів зафіксований в 2015 році. Він склав більше 14,5 тис. тонн. За останні два роки їх видобуток дещо скоротився, але улов 2017 року все ж на 63,2% перевищує його обсяг в 2011 році.

Про бізнес-план вирощування равликів

Біоресурси українських морів і водойм не можуть в повній мірі задовольнити попит внутрішнього ринку на морепродукти. Наприклад, креветки, які водяться в Азовському і Чорному морях, за своїми споживчими якостями далеко відстають від їх популярних імпортних видів, таких як тигрова і королівська.
Незважаючи на кризу, споживання королівських креветок в Україні за останні роки збільшилася на 30% і склало в 2016 році 2 тис. тонн. Їх імпортують в нашу країну в основному з Індії, Еквадору, Таїланду і Китаю. Після різкого спаду обсягу завезення креветок в 2015 році, коли імпорт цієї продукції скоротився в 3,7 рази в порівнянні з 2014, в наступні два роки відзначається поступове збільшення закордонних закупівель.


Рисунок. Динаміка імпорту ракоподібних в 2011-2017 рр., тонн
 

* Дані Фіскальної служби України

Зростаючий український креветковий ринок, який наповнюється в основному за рахунок імпорту, надає хороші перспективи для виходу на нього конкурентному вітчизняному виробнику.

Готовий бізнес-план ферми з вирощування королівських креветок

Головними його перевагами буде порівняно низька ціна за порівнянної якості продукції та більш високі споживчі властивості свіжих креветок перед їх замороженими закордонними аналогами.

Для налагодження виробництва королівських креветок на території України фахівцями Pro-Consulting підготовлений бізнес-план організації креветочної ферми.
Створення подібних ферм є зараз загальносвітовим трендом, так як таке підприємство дозволяє здійснювати виробництво на плановій основі, уникаючи ризиків, пов'язаних з морським ловом. За даними організації ООН з продовольства і сільського господарства, на фермах уже виробляється 40% від загального креветочного обсягу ринку.

Читати про ринок м'яса жаб в Україні

Проектом передбачається створення виробничого комплексу з розведення креветок на базі установки замкнутого водопостачання (УЗВ). Саме технологія УЗВ дозволяють вирощувати морських тварин, нетипових для української природи, зі збереженням притаманних їх диким родичам смакових властивостей.


Рисунок. Елементи системи УЗВ

 

 

Перевагами такої установки є:
• незалежність від зовнішнього клімату;
• повне управління всіма процесами, що впливають на зростання креветок: підігрів води, оптимізація її хімічного складу, годування;
• відсутність впливу негативних факторів відкритого природного середовища, таких як хижаки і поширення хвороб;
• висока щільність посадки креветок дозволяє економити виробничі ресурси і площа.

Вирощених щорічно на фермі 5 245 кг креветок планується реалізовувати в свіжому вигляді на внутрішній ринок в безпосередній близькості від підприємства. Це необхідно враховувати при виборі його місця розміщення.

Замовити бізнес-план (UNIDO)

Розрахункова рентабельність продажів при ціні реалізації € 28 /кг складе 18,7%, що означає що кожен євро доходу принесе підприємству майже 19 копійок чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 05.12.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами