Як нагодуємо, так і виросте: аналіз ринку гранульованих кормів в Україні
3037

Як нагодуємо, так і виросте: аналіз ринку гранульованих кормів в Україні

Стан кормової бази для сільськогосподарських тварин безпосередньо впливає на обсяг і якість продукції тваринництва. В Україні для утримання худоби застосовуються різні види кормів. Якщо кількість води в них становить 70-90%, то такі корми відносяться до категорії соковитих. Сюди входить свіжа трава, овочі, коренеплоди, силос, бадилля. Важливі для організму тварин і грубі корми з великим вмістом клітковини (25-45%), такі як сіно, солома, гілки, полова. Найбільш популярні у тваринників концентровані корми, в яких мало води (8-12%) і клітковини (3-10%), але вони мають високу поживністю. До таких видів корму відносяться зерно злакових, бобових і олійних культур, а також одержувані з нього макуха, висівки, комбікорми. Тут же і відходи харчової промисловості. Є ще корми, що не увійшли ні в одну з перерахованих вище категорій. Це різні замінники молока, добавки тваринного походження (кісткова та м'ясне борошно) тощо.

Великого поширення набули гранульовані корми. Форма їх випуску дозволяє зберегти корисні речовини, забезпечити найменші втрати при навантажувально-розвантажувальних роботах і автоматизувати процес годування. Крім того, рецептура гранул може бути оптимально складена для різних видів тварин, що максимізує ефективність їх змісту.

У зв'язку з тим, що поголів'я всіх видів сільськогосподарських тварин в Україні зменшується, то, відповідно, скорочується і використання кормів для них. Ця тенденція характерна для всіх категорій, за винятком комбікорму. Його використання збільшилося за останні три роки на 6,8%.

Найбільше використовуються концентровані корми. У 2017 році їх частка в загальній структурі споживання склала 47,5%. Менше в загальному обсязі займають соковиті корми з часткою в 27,2% і грубі - 16,3%.

Концентровані корми особливо затребувані на великих тваринницьких підприємствах. Так, у 2017 році вони зайняли 73,5% від усіх видів використовуваних кормів. У той же час соковиті корми склали всього 14,8% раціону, грубі - 8.9%.

Зовсім інша картина з годуванням тварин в домогосподарствах. Тут перше місце посідають соковиті корми. Вони більш доступні для населення, особливо в теплу пору року. Концетровані корми у приватних господарствах у минулому році склали 31,1% в загальному обсязі. Частки грубих та інших кормів в домогосподарствах більші, ніж на агропідприємствах: грубих - 20,9%, інших - 12,9%.

Більший акцент на концентровані корми в тваринницьких комплексах пояснюється завданням досягнення максимальної продуктивності наявного стада. Населення ж вважає за краще вигодовувати своїх домашніх тварин доступнішими для нього кормами. Більше виводити їх на пасовище і використовувати урожай з присадибних ділянок.

Подальші перспективи ринку кормів для сільськогосподарських тварин повністю залежать від розвитку вітчизняного тваринництва. У разі зміни нинішнього спадного тренда на протилежний попит на корми буде також зростати. Це створить позитивний ефект для суміжних галузей промисловості і підвищить рівень переділу продукції сільського господарства.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами