Якість, яка по кишені небагатьом: аналіз ринку медичних послуг в Україні
4871

Якість, яка по кишені небагатьом: аналіз ринку медичних послуг в Україні

Незважаючи на майже три десятиліття розвитку України, як самостійної держави, наша медицина все ще працює на базі, створеної ще за часів Радянського Союзу. Завдяки цьому, у нас є величезна кількість державних і комунальних медичних установ, які займають 90% ринку, тоді як приватний сектор поки що становить лише 10%. Разом з тим, приватна медицина демонструє в Україні високі темпи зростання, адже в 2012 році її частка оцінювалася всього в 1%. Причому, змінюється і галузева структура приватних медичних установ: збільшується відносна кількість лікарень і діагностичних центрів.

Разом з нами ви можете дізнатися структуру вашого ринку, його обсяг та інші показники, провівши дослідження ринку

Незважаючи на те, що 70% приватних медустанов є невеликі кабінети, лабораторії і центри, де працюють до 20 співробітників, останнім часом інвестори стали активніше вкладати гроші в більш великі проекти. Уже десять операторів ринку надають повний спектр медпослуг, серед них клініка «Оберіг", медична клініка «Борис», медичний центр «Одонтомед», медичний центр «Біомед», клініка «Оксфорд Медікал», клініка «Добробут», клініка «Медіком», клініка «Інто-Сана» та інші.

З урахуванням того, що послуги приватної медицини в Україні по кишені далеко не всім жителям, учасники ринку зосереджені в найбільш платоспроможних регіонах країни - це столиця, де працюють 50% всіх приватних лікарів, і інші ділові і промислові центри. В населених пунктах з населенням до 100 тис. чоловік перебуває лише 10% лікарів-приватників.

Вас може зацікавити ще одна стаття про результати аналізу ринку медичних послуг і ринку фармацевтики України

Аналіз ринку медичних послуг України показує, що розвитку приватної медицини в нашій країні заважає не тільки низька купівельна спроможність населення, а й недосконала законодавча база, що регулює галузь. Система акредитації та легалізації медичних установ надмірно забюрократизована і займає багато часу і сил. Великі надії на розширення клієнтської бази приватники пов'язують із проведеною в Україні медичною реформою. Приватні клініки можуть інтегруватися в нову систему нарівні із державними. Правда, поки не ясно з джерелами фінансування медичних послуги, які не ввійдуть в безкоштовний пакет. Більшість українських пацієнтів не можуть собі їх дозволити, а обов'язкове медичне страхування поки відсутнє. Очікують прийняття законопроекти «Про правовий статус пацієнтів», «Про лікарські засоби» «Про вироби медичного призначення», які повинні створити умови для запуску страхової медицини. Їх доля зараз залежить від політики нової Верховної Ради і Президента України.

Також почитайте про ринок медичного обладнання в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 22.07.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами