Ринок медичного обладнання в Україні: потреби поки перевищують можливості
5969

Ринок медичного обладнання в Україні: потреби поки перевищують можливості

Ринок медичного обладнання в Україні вивчений компанією Pro-Consulting з метою визначення його нинішніх і перспективних обсягів і структури з урахуванням реформи охорони здоров'я, яка проходить в країні. Готовий аналіз ринку медичного обладнання в Україні можна придбати на сайті компанії.

Обсяг ринку медичного обладнання в країні залежить від параметрів ринку медичних послуг в цілому, а останній в Україні зростає в основному за рахунок появи нових приватних лікарень і підвищення цін на послуги. Саме в приватному секторі робиться акцент на застосування сучасного медичного обладнання, тоді як в державних і комунальних медустановах використовують переважно старе обладнання їз-за дефіциту фінансових коштів на закупівлю нового.

Аналіз ринку медичного обладнання свідчить про те, що, наприклад, розподіл рентгенологічних досліджень в приватних і державних медичних закладах відповідає їхній ринковій частці, тобто на приватний сектор припадає близько 10% зроблених в 2018 році рентгенів. У той же час, по послугах КТ і МРТ картина дещо інша - в структурі послуг приватної медицини вони займають 40%, а державному секторі - всього 3,5%. Це свідчить про те, що прості рентгенапарати в державних клініках і лікарнях все ще присутні і працездатні, а ось більш складне і дороге обладнання для комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії зосереджено в основному у приватників. Саме в приватні медичні установи змушені звертатися пацієнти в разі необхідності використання високотехнологічного обладнання, про що побічно свідчить і статистика відвідуваності лікарів-фахівців в державних і відомчих клініках. Найбільша частка в них доводиться на медиків, які не використовують складні види обладнання, таких як акушери-гінекологи, хірурги, ортопеди-травматологи.

Читати про результати аналізу ринку медичних послуг і ринок фармацевтики України

Надії на поліпшення фінансового стану державної медицини пов'язані з реформою охорони здоров'я, яка проводиться в Україні. Так, відповідно до Закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», на реалізацію цієї програми в 2020 році виділено 72 млрд гривень.

Дивитися каталог готових досліджень ринків фармацевтики і медицини

 

Фінансуватися з бюджету будуть наступні напрямки:

  • первинної медичної допомоги пацієнтам, які уклали договір з сімейним лікарем;
  • реімбурсації вартості лікарських засобів;
  • екстреної медичної допомоги у випадках невідкладних станів;
  • вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги з урахуванням пріоритетності послуг;
  • паліативної медичної допомоги та реабілітації.

На ринок медичного обладнання в Україні істотний вплив в 2020 році повинні надати, зокрема, такі бюджетні кошти:

  • 6,6 млрд гривень для централізованого забезпечення хворих дорогими лікарськими засобами та медичними виробами з лікування ВІЛ/СНІД, туберкульозу, онкології, серцево-судинних захворювань і проведення заходів з імунопрофілактики населення;
  • 922 млн гривень на розвиток системи екстреної медичної допомоги в усіх регіонах, включаючи придбання спеціалізованого санітарного транспорту;
  • 80,8 млн гривень для завершення забезпечення закладів охорони здоров'я ангіографічним обладнанням з метою 100% покриття території країни мережею реперфузійних центрів.

Замовити дослідження ринку можна тут

За результатами аналізу ринку медичного обладнання в Україні можна зробити висновок про високий ступінь потреби в такому устаткуванні, особливо державних та комунальних медустанов, а значить - розглянутий ринок буде розвиватися і рости в обсязі в разі достатнього фінансування системи охорони здоров'я нашої країни.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 11.03.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами