Хороший врожай потребує надійної засіки: розроблений бізнес-план елеваторного комплексу
2691

Хороший врожай потребує надійної засіки: розроблений бізнес-план елеваторного комплексу

Зернові культури стали для нашої країни найважливішим експортним товаром. Їх урожай в 2017 році склав 61,28 млн тонн, що хоч і на 4,7 млн ​​тонн менше, ніж в 2016-му, але все одно є досить високим показником.


Динаміка виробництва зернових в Україні за 2005, 2010-2017 роки, млн. тонн

 

За даними Державної служби статистики України

Але зерно мало виростити, його потрібно ще й зберегти, для того щоб мати можливість реалізувати за вигідними для виробників цінами і в належному товарному вигляді. Тому Україні важливо мати інфраструктуру для зберігання всього вирощеного врожаю.
А з цим у нашої країни проблеми. Існуючі елеватори можуть прийняти тільки приблизно половину сучасного зернового валу. При цьому, понад рік зберігати зернові можуть тільки 44% з них, а модернізація відповідно до сучасних вимог необхідна 80% діючим елеваторам.


Групування елеваторів по регіонах України на 11.04.2018
 

За даними сайту elevatorist.com

За різними оцінками, через недосконалість інфраструктури українські аграрії щорічно втрачають від 15% до 30% зібраного врожаю. Будівництво нових складських площ для зерна йде в нашій країні недостатніми темпами, для приблизно 1,5 млн тонн на рік. В той же час, за міжнародними нормами, сумарна потужність елеваторів повинна бути в 1,2 рази більше середньорічного врожаю. Таким чином, потреба в нових площах зберігання залишається дуже великою, особливо з урахуванням планів уряду довести в недалекій перспективі валовий збір зернових і зернобобових до 100 млн тонн.
Для створення елеваторного комплексу, що відповідає всім сучасним вимогам, фахівцями Pro-Consulting розроблений бізнес-план. Підприємство буде надавати послуги з сушки, очищення, зберігання і відвантаження кукурудзи, пшениці, сої, ріпаку та соняшнику.
Для будівництва комплексу буде потрібна ділянка площею два гектари. ЇЇ краще вибирати в районі з розвиненою транспортною інфраструктурою і відсутністю конкурентів.
Основні витрати по проекту:
• будівельні роботи - 14,2% від загального обсягу інвестицій;
• покупка, монтаж і налагодження обладнання - 21,9%;
• поповнення оборотних коштів на початковий період діяльності - 15,8%;
• інші статті витрат - 48,1%.
Послугами нового комплексу зможуть користуватися як великі агровиробники, що не мають достатньо своїх площ зберігання, так і порівняно невеликі господарства, які бажають найкращим чином зберегти плоди своєї праці.
Всі складені в створення елеватора кошти окупляться з урахуванням дисконту менш ніж за 6 років (70,7 місяців).

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 26.04.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами