Рухи на ринку нерухомості: зниження цін і надлишок пропозиції
1655

Рухи на ринку нерухомості: зниження цін і надлишок пропозиції

Стан ринку нерухомості є одним з індикаторів благополуччя економіки держави і купівельної спроможності його населення. Тому нерадісні повідомлення від вітчизняних забудовників і ріелторів свідчать про те, що Україна ще не оговталася від наслідків економічної кризи.

Навіть в Києві, де рівень життя населення найвищий, а сам ринок займає найбільшу частку в національному будівництві, ринок житла перебуває в депресії. Попит на квартири в 1 півріччі 2017 року впав на 48% в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Ціни на житлові квадратні метри в столичних новобудовах застигли на мінімальному рівні - в середньому близько $ 800 доларів. За два роки середня вартість «квадрата» знизилася на 170 доларів.

На вторинному ринку Києва також затишшя. Ціна на ньому також залежить від району міста, а в середньому в листопаді 2017 року становила $ +1242 за квадратний метр. За рік вартість вторинного житла в столиці знизилася на 5,8%. Учасники ринку жартують, що в галузі панує стабільність, але вона їх не радує. Оптимізм вселяє деяке пожвавлення продажів квартир, що почалося восени.

Різноспрямовані тенденції відзначаються також на київському ринку оренди житла. З одного боку, фахівці фіксують надмірність пропозиції та велику конкуренцію. Через це у орендодавців виникають складності в пошуку клієнтів. З іншого боку, вартість оренди збільшилася за рік на 15-20%. Середня ціна знаходиться в межах 6-7 тис. грн на місяць за квартиру. За ці гроші можна знайти двокімнатне житло на Троєщині або «однушку» на Правому березі. Підвищення цін на оренду і вартість комунальних послуг змушує багатьох орендарів «ужиматься» - переселятися в квартири меншої площі.

Незважаючи на всі тимчасові негаразди, українці все ж не перестають вірити в диво і намагаються якомога краще зустріти самий казковий свято - Новий рік. Це прибуткова час для тих, хто здає квартири подобово для святкування новорічних свят туристам. Уже в кінці листопада в великих містах були заброньовані практично всі пропоновані варіанти. Середня вартість оренди залежить від міста: Чернівці - 1000 грн., Одеса - 1200, Львів - 2000, Харків - 4000, Київ - 6000 гривень за добу. Бажаючим провести свято в орендованому житлі слід враховувати, що мінімальний термін оренди в цей період становить 3 доби. Тим же, хто не встиг забронювати будинок або квартиру, не варто впадати у відчай. Багато господарів притримують свою пропозицію до останнього моменту, сподіваючись отримати максимальний прибуток.

Якщо вірити в прикмету: «Як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш», то, судячи з того, що українці не шкодують на це свято ні сил, ні грошей, перспективи для України на майбутнє складаються дуже райдужні.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 08.12.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами