Дієта для годувальників: аналіз ринку гранульованих кормів
2139

Дієта для годувальників: аналіз ринку гранульованих кормів

Корми для сільськогосподарських тварин можна розділити на три великі групи:

- соковиті корми - містять від 70% до 92% води. До соковитих відносяться свіжа трава, кормові овочі, бадилля, силос;

- грубі корми - містять менше води, але багаті на клітковину (25-45%). У категорію грубих входять солома, сіно, полова, гілки;

- концентровані корми - мають в складі мало води і клітковини, але мають підвищену поживністю. Дані корми виготовляються із зернових і бобових культур, а також відходів харчової промисловості.

Існують ще корми, які не входять в три основні категорії - це замінники молока, сироватка, м'ясо-кісткове борошно.
В Україні найбільше використовуються концентровані і соковиті корми, частки яких у раціоні тварин у 2017 році становили 47,5% і 27,2% відповідно.

Причому великі тваринницькі ферми дають своїм вихованцям більше концентрованих кормів - 73,5% від загального обсягу, а домашні господарства воліють годувати тварин в основному більш доступними соковитими кормами, а частка концентрованих становить лише 31,3%.

Обсяг ринку кормів залежить від кількості тварин в Україні. Особливо багато корму потрібно для утримання великої рогатої худоби. За добу молочна корова з'їдає його більше 70 кг. Оскільки для утворення молока необхідно безліч різних макро- і мікроелементів, які вона повинна отримувати з корму. І якщо даних речовин недостатньо в її раціоні харчування, то вона починає «віддавати» їх з власного організму, що призводить до виснаження тварин.

Кози і вівці також вимагають регулярного дворазового харчування. У літній період вони більше вживають соковитих кормів, а взимку - грубих. Кролики - це, як відомо, «не тільки цінне хутро». Але ні хутра, ні м'яса від кролів не отримаєш без правильного годування. Вони їдять часто і в основному грубий корм.

Для досягнення найвищої продуктивності тваринництва важливо точно дотримуватися балансу компонентів кормів, яким годують тварин. Найкращим чином цього можна досягти при застосуванні гранульованих комбікормів. Гранули мають оптимальний склад для конкретного виду тварини. Вона змушена споживати все запропоноване меню, так як гранулу неможливо розділити і вибрати тільки найсмачніші шматочки. Крім того, гранульовані корми набагато простіше вантажити, перевозити і зберігати, а втрат при цьому менше. Процес годування гранулами легко автоматизувати, що дуже важливо при утриманні великої кількості худоби на великих підприємствах.
Аналіз поточного стану ринку гранульованих та інших видів кормів дозволяє прогнозувати його скорочення в середньостроковій перспективі через зменшення поголів'я великої рогатої худоби та інших видів сільськогосподарських тварин.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

 

Дата розміщення: 10.09.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами