Гроші з приємним запахом: представляємо бізнес-план вирощування лаванди в Україні
97

Гроші з приємним запахом: представляємо бізнес-план вирощування лаванди в Україні

Незважаючи на всі успіхи людства на терені синтезу різних хімічних сполук, натуральні компоненти все ж більше цінуються в складі харчових продуктів, ліків, парфумерії, косметики та іншої необхідної людям продукції. Звідси і стійке зростання ринку лікарських трав.

Одна лише лаванда, з якої отримують знамениту ефірну олію, створює багатотисячний ринок. За прогнозами Persistence Market Research, в 2024 року грошовий обсяг міжнародного ринку лавандової олії досягне 124,2 млн, що на 63% перевищить відповідний показник 2016 року. 34% лавандової олії використовується при випуску засобів для особистого догляду, а 25% поглинає сектор терапевтичних препаратів.

На території України лаванда традиційно вирощувалася в Криму, але в зв'язку з потеплінням клімату для неї оптимально підходять і ґрунтово-кліматичні умови інших південних регіонів країни. В даний час вирощуванням лаванди займаються деякі невеликі фермерські господарства на площах до одного гектара. Створити подібне високорентабельне підприємство нескладно, тому що аналітиками Pro-Consulting вже розроблений бізнес-план його організації.

Для реалізації проекту вирощування лаванди на площі один гектар будуть потрібні інвестиції в розмірі 73 тисяч доларів США. Необхідний ділянку з відповідною для лаванди ґрунтом і доступом до джерела води. Посадкова кампанія почнеться в жовтні першого року виконання бізнес-плану. У ньому описані всі стадії догляду за посадкою і збиранням врожаю, потрібні для цього матеріально-технічні засоби і трудові ресурси. Також в рамках бізнес-плану розроблена фінансова модель функціонування лавандового господарства.

Згідно з розрахунками, витрати по проекту окупляться приблизно через півтора року (19,8 місяця з урахуванням дисконту) після початку продажів вирощеної лавандової сировини.

При прийнятті рішення про інвестування в лавандовий бізнес, необхідно пам'ятати, що лаванда - це багаторічна рослина. Одного разу засаджена плантація починає давати максимальний дохід на третій рік після посадки і продовжить це робити протягом 20-ти років за умови періодичного проведення омолоджуючих процедур.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини