Більше, але скромніше: аналіз ринку житлової нерухомості м.Києва
1930

Більше, але скромніше: аналіз ринку житлової нерухомості м.Києва

Головною тенденцією на ринку житла Києва в 2017 році стало різке збільшення введення в експлуатацію нових квартир. Будівництво житлової нерухомості, що просіло в 2015 і 2016 роках, в минулому році показало зростання відразу на 30%. Це стало результатом як завершення проектів, заморожених під час розпалу кризи, так і реалізації нових.

Найбільше житла збудовано в Голосіївському, Дарницькому та Печерському районах. Лідерство центрального Печерського району - тимчасове явище, тому що вільних земельних ділянок тут все менше, а їх вартість зростає стрімко. Забудовники освоюють території закритих підприємств, зводять об'єкти підвищеної поверховості. Нові житлові комплекси Печерська відносяться, як правило, до преміум-класу.

Через сучасні економічні реалії змінилася і структура пропозиції на ринку. Зараз головний акцент робиться на комфорт і економ-клас. Однокімнатні квартири становлять більше половини від усіх прийнятих в експлуатацію в минулому році. У цьому секторі спостерігається найдинамічніший ріст, на другому місці - 2-кімнатні квартири. Дорожчі варіанти значно відстають і кількісно, і по динаміці введення в експлуатацію.

Результатом здешевлення запропонованого житла стало зменшення середньої площі квартир в новобудовах. У минулому році вона скоротилася на 6% і склала 60,8 м2.

Причиною зсуву фокуса ринку нерухомості Києва в дешевий сегмент стали низькі фінансові можливості потенційних покупців. Незважаючи на те, що реальні доходи киян, як і всіх українців, ростуть, їх ще не вистачає для покупки просторих квартир. Багато співвітчизників інвестували в нерухомість свої заощадження, не довіряючи банкам в умовах нестабільності. Такі квартири не йдуть з ринку, а переміщаються в його вторинний сектор.

Аналіз ринку житлової нерухомості Києва показує, що одним з факторів, що стримує попит на квартири, є слабкість сторонніх механізмів фінансування їх придбання. Не працюють державні програми кредитування, а високі банківські ставки перешкоджають широкому поширенню іпотечних позик. Негативно впливає на ринон зростання комунальних тарифів, підвищення вартості енергоносіїв, будівельних матеріалів, відтік робочої сили.

Середня ціна на київську житлову площу протягом 2017 - 1 кварталу 2018 років перебувала стабільно на рівні - 23 тис. гривень за м2. Її коригування відбулося при введенні в дію великих житлових комплексів та зміні ситуації на валютному ринку. Недостатній попит на столичні квартири, в майбутньому може загальмувати будівництво житлових об'єктів в Києві.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

 

Дата розміщення: 11.06.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами