Бізнес-план організації вирощування міскантусу в Україні: за паливом під землю не поліземо
3149

Бізнес-план організації вирощування міскантусу в Україні: за паливом під землю не поліземо

Розроблено бізнес-план підприємства з вирощування міскантусу в Україні на площі 1000 га. Розробка даного проекту здійснена за підсумками проведеного маркетингового дослідження поточного і перспективного стану українського ринку біоенергетики.

Подорожчання і зменшення доступності викопного палива змушує українську владу і суб'єкти господарювання шукати альтернативні енергетичні ресурси. В умовах нашої країни одним з таких істотних ресурсів може стати вирощуване біопаливо. За даними біоенергетичної асоціації України, якщо виділити під енергетичні культури 1 млн га малопридатних для інших видів сільськогосподарського виробництва земель, то отримана біомаса з енергетичного потенціалу зможе замінити 4,88 млн т сирої нафти.

Таким чином, ринок біопалива в найближчій перспективі очікує період бурхливого розвитку, при якому його обсяг збільшиться в кілька разів. Значну частку на цьому ринку можна зайняти вже сьогодні, організувавши вирощування міскантусу згідно нашого бізнес-плану.

Читати про вигідні бізнес-ідеї в аграрному секторі

Ми зупинили свій вибір саме на міскантусі тому, що він має ряд переваг в порівнянні з іншими енергетичними культурами, такими як верба і тополя. Так, міскантус споживає менше води і добре росте на сухих ґрунтах південних регіонів України, що дуже важливо з урахуванням потепління клімату. Урожай з одного гектара міскантусу досягає 25 тон, і його енергетичний потенціал дорівнює 15-20 тис. м3 природного газу. Одного разу посаджена плантація міскантусу може експлуатуватися на протязі 30 років без пересадки.

Згідно з розрахунками, для реалізації бізнес-плану організації вирощування міскантусу на площі 1000 гектарів буде потрібно близько 2 млн доларів США. Основна стаття видатків - 60% від загальної суми - придбання посівного матеріалу. Оборотний капітал, необхідний для забезпечення функціонування господарства в перші два роки, поки міскантус досягає промислових параметрів, складе 25% від загальної суми. Решта грошей буде витрачена на оренду землі та інші витрати.

Читати про бізнес-план вирощування та первинної переробки льону

Всі вкладені в створення підприємства з вирощування міскантусу кошти повернуться до інвестора у вигляді прибутку протягом менше чотирьох років (44,7 місяці) з урахуванням фактору дисконту.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами