Аналіз ринку ламінованого картону в Україні: більше товарів – більше упаковки
3436

Аналіз ринку ламінованого картону в Україні: більше товарів – більше упаковки

Компанією Pro-Consulting проведено аналіз ринку ламінованого картону в Україні. За його результатами було визначено динаміку змін обсягу даного ринку, параметри виробництва, експорту та імпорту ламінованого картону.

Ламінований картон, що складається зі щільно спресованих шарів паперу, покритих найтоншої поліетиленовою плівкою, знаходить широке застосування в Україні. З нього роблять упаковку для різних товарів, одноразовий посуд, поліграфічну продукцію та інше.

Найбільшим споживачем ламінованого картону в нашій країні є сфера громадського харчування, в якій ламінований картон використовується для упаковки харчових продуктів. На другому місці по використанню цього матеріалу знаходиться вітчизняна фармацевтика, а на третьому і четвертому - тютюнова і парфюмерно-косметична галузі відповідно.

https://t.me/pro_consulting

Маркетингове дослідження показало, що обсяг ринку ламінованого картону в Україні в натуральному вираженні зростає швидкими темпами. Так, в 2018 році він збільшився на 22,8% в порівнянні з 2017-м, а в першому кварталі 2019 року зростання склало 26% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У грошовому вираженні динаміка приросту ще більша, що пов'язано з підвищенням цін на ламінований картон - в минулому році грошовий обсяг ринку виріс на 50,7% в порівнянні з роком раніше.

Експорт ламінованого картону з України пережив період скорочення в минулому році, коли за кордон його було поставлено на 58,5% менше, ніж в 2017-му. Однак, вже в першому кварталі поточного року експорт зріс на 55% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Зміна тенденції пов'язана з диверсифікацією зовнішніх ринків для українського ламінованого картону. Якщо в минулому році основний обсяг цієї продукції (76,1%) закуповувала Росія, ринок якої став менш доступний в зв'язку з введеними санкціями, то на початку 2019 року частка РФ скоротилася до 52,5%, а її обсяг був частково заміщений поставками в інші країни. Наприклад, Чехія, Узбекистан і Німеччина спільно закупили в першому кварталі поточного року 30,3% експортного обсягу українського ламінованого картону.

Читати про ринок санітарно-гігієнічний паперових виробів в Україні

Імпорт ламінованого картону в Україні залишався стабільним в 2018 році, коли було закуплено картону всього на 0,2% більше, ніж роком раніше. На початку 2019 року ввезення ламінованого картону в Україні різко збільшилося. За підсумками першого кварталу 2019 року зростання імпорту склало 32% в порівнянні з таким же періодом 2018 го. Дещо змінилася і географія поставок ламінованого картону в нашу країну - якщо в минулому році 21,1% картону імпортовано зі Швеції, то на початку 2019 року частка цієї країни зменшилася до 19,5%, а лідером став Китай з часткою 20,5%. Присутній на українському ринку також ламінований картон з Фінляндії - 9,2%, Польщі - 8,2%, Сербії - 6,7% і Туреччини - 5,8%.

Аналіз ринку: інструкція із застосування - читати

За результатами аналізу ринку ламінованого картону в Україні можна прогнозувати продовження позитивної тенденції його розвитку в середньостроковій перспективі. Воно пов'язане з ростом сфер економіки, найбільш активно споживають ламінований картон: громадське харчування, доставка продуктів, харчова, фармацевтична, тютюнова промисловості та інші.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами