Аналіз ринку приватних шкіл Києва: краще там, де учнів менше
4705

Аналіз ринку приватних шкіл Києва: краще там, де учнів менше

Компанією Pro-Consulting проведено дослідження ринку приватних шкіл Києва, в ході якого визначено його обсяг і структура, виявлені основні фактори впливу та тенденції подальшого розвитку. Готовий аналіз ринку приватних шкіл Києва доступний для придбання у відповідному розділі сайту компанії.

Готовий аналіз ринку приватних шкіл Києва

Ринок приватних шкіл в Україні має діаметрально протилежну тенденцію розвитку в порівнянні з галуззю початкової та середньої освіти в цілому. Протягом останніх десяти років загальна кількість шкіл в нашій країні знизилася на 20,9%. Це пов'язано зі зменшенням чисельності населення, особливо в сільській місцевості. Що стосується великих міст, то популяція їх жителів, навпаки - збільшується, особливо сильна ця тенденція в Києві. Ситуація ускладнюється ще й тому, що жителі навколишніх районів прагнуть щоб їхні діти навчалися в столиці. До того ж, в сюди переїжджає багато переселенців з тимчасово непідконтрольних територій країни. В результаті близько третини київських шкіл вже перевантажені учнями, через що падає якість наданого ними навчання. Бачачи таку ситуацію, найбільш платоспроможні кияни шукають альтернативу державній системі освіти, що служить каталізатором для розвитку ринку приватних шкіл в Києві. В даний час в столиці зосереджено 28,9% недержавних загальноосвітніх навчальних закладів України.

Для батьків при виборі приватної школи особливо привабливим є:

  • невелика кількість учнів в класах;
  • індивідуальний підхід до учнів;
  • застосування передових методик навчання;
  • наявність можливості отримання атестата міжнародного зразка.

Готовий бізнес-план дитячого садка

Разом з тим, в процесі аналізу ринку приватних шкіл Києва були виявлені фактори, що негативно впливають на аналізований ринок:

  • поширена серед досить значної частини населення думка про менш якісну освіту в приватних школах, в порівнянні з класичними навчальними закладами;
  • труднощі у приватних школах з підбором кадрів, які викликали б довіру в учнів і батьків, і одночасно були б відкриті до освоєння нових методик викладання;
  • висока вартість навчання в приватних школах через відсутність бюджетного фінансування та фінансових пільг.

В даний час 13,1% з усіх шкіл Києва є приватними, і в них навчається тільки 3,4% від загальної кількості учнів.

За результатами аналізу ринку приватних шкіл Києва був зроблений висновок про залежність динаміки розвитку цього ринку від темпу підвищення наявних доходів столичного населення, адже вартість навчання в недержавних загальноосвітніх закладах може перевищувати 100 тис. гривень на рік.

Замовити маркетингове дослідження

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами