Великі надії аграрії і потенційні споживачі продукції з конопель пов'язують з рухом за легалізацію медичного канабісу в Україні. Однак процес поки застиг в мертвій точці: законопроект минулого скликання Ради відкликаний, а нові ще не надійшли на розгляд парламенту. Таким чином, наша країна поки вибивається зі світового тренду поступової легалізації конопель, а значить упускає можливість раніше закріпитися на цьому ринку. За прогнозами, до 2021 року обсяг легального ринку марихуани досягне 40 млрд доларів США.
Готові бізнес-плани в галузі с/г та АПК
Конопля - дивовижна рослина, якій людство з давніх часів знайшло величезну кількість застосувань. З коноплі можна виготовляти продукти харчування, текстиль, будматеріали, ліки, її можна просто курити в рекреаційних цілях. Хоча останній зазначений варіант застосування конопель зіграв з рослиною злий жарт. У 1961 році конопля була внесена в конвенцію ООН про наркотичні засоби, і з тих пір на всіх державах світу лежить зобов'язання суворого контролю за її вирощуванням. Причому в Україні цього контролю піддаються і посіви технічних конопель, яка містить наркотичні речовини в вкрай незначних кількостях.
Приклад бізнес-плану (вирощування лаванди)
Однак, незважаючи на складності з організацією конопляного бізнесу, окремі фермери все ж вирішуються вирощувати технічну коноплю в Україні. Цьому сприяла і деяка лібералізація даного напрямку агровиробництва, що відбулася в нашій країні в 2012 році. Сьогодні, для того щоб вирощувати коноплю, необхідно:
Як бачимо, мороки з організацією бізнесу з вирощування технічних конопель більш ніж достатньо, і це викликає подив у багатьох, оскільки, як було зазначено вище, марихуану з таких конопель виготовити неможливо. З неї можна зробити екологічну тканину для одягу і взуття, корисне масло і борошно, будівельні блоки з костробетону. Все це може бути хорошим джерелом доходів для українських фермерів, але існуючі перепони і необхідність додаткових витрат відбивають у більшості з них бажання займатися таким бізнесом. Тому коноплями в Україні в даний час зайнято менше 5 тис. га сільськогосподарської землі.
Замовити індивідуальну розробку бізнес-плану
У Національній академії аграрних наук підрахували, що сьогодні на насінні конопель можна заробляти до 700 доларів з гектару, при цьому рентабельність буде близько 50%. Якщо додати переробку трести, то прибуток збільшиться до $2 тисяч з гектара. А ось якби зараз було дозволено вирощувати коноплю для медичних або рекреаційних цілей, то заробіток на листках і суцвіттях досягав би $100 тисяч з гектара.
Готові аналізи ринків с/г та АПК
Таким чином, вирощування технічних конопель в Україні в сучасних умовах досить рентабельний, хоч і клопіткий, вид бізнесу. Нею варто займатися тим, хто не боїться організаційних труднощів, з прицілом на майбутню можливу легалізацію лікарського канабісу. А з розробкою бізнес-плану вирощування конопель з усіма розрахунками допоможе компанія Pro Capital Investment.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: