Втілення багатства землі: про створення господарства по вирощуванню зернових
4046

Втілення багатства землі: про створення господарства по вирощуванню зернових

Експорт продукції сільського господарства став для України важливим джерелом доходу. Постійний попит на продовольство на світових ринках спонукає вітчизняних аграріїв до нарощування обсягів його виробництва. Одним з найбільш затребуваних видів агропродукції є зернові культури. Протягом останніх трьох років їх урожай в нашій країні перевищує 60 млн тонн.


Рисунок. Динаміка виробництва пшениці, сої, соняшнику і кукурудза в Україні за 2005, 2010-2016 роки, млн тонн

 


 
Грунтово-кліматичні умови України дозволяють вирощувати більшість видів зернових культур. Особливо сприятливі для них центральні, східні та південно-східні регіони країни. Сільськогосподарські підприємства в своїй виробничій діяльності орієнтуються на вирощування культур, які мають найбільший експортний потенціал - пшеницю, кукурудзу і ячмінь. У 2016 році для них було відведено 13,3 млн га з 14,3 млн га, задіяних під посів зернових та зернобобових в цілому.


Рисунок. Структура валового збору зернових в розрізі культур за 2016 рік,%
 

За даними Державної служби статистики України

 

Внутрішнє споживання зерна в Україні значно менше обсягу його виробництва і має тенденцію до подальшого зменшення. Так, в 2015 році вітчизняні запаси зернових з урахуванням врожаю, імпорту і торішніх залишків становили 63,5 млн тонн. З них, населенням було спожито 6 млн тонн, на відгодівлю худоби витрачено 14,2 млн тонн, і близько 5 млн тонн пішло на посів нового врожаю, переробку в інших цілях і втрати.
Скорочення внутрішньоукраїнського споживання зерна відбувається завдяки впливу наступних факторів:
• мода на здоровий спосіб життя змушує населення зменшувати кількість мучного в своєму раціоні;
• зниження частки зернових культур при виробництві кормів шляхом заміни їх іншими продуктами рослинництва.
Таким чином, українські аграрії, які спеціалізуються на виробництві зерна, більше орієнтуються на зовнішній ринок. Використання сучасних високопродуктивних сортів і передових технологій їх вирощування дозволяє домагатися високих врожаїв, повніше розкрити виробничий потенціал вітчизняних земель і отримати значний прибуток від продажу зерна як для конкретного підприємства, так і для країни в цілому.
Фахівцями компанії Pro-Consulting підготовлено економічне обґрунтування ефективності проекту з вирощування пшениці та ячменю, а також складено бізнес план створення відповідного підприємства на площі 1200 га.
Головним фактором, від якого буде залежати успішність проекту, є правильний вибір території розміщення майбутнього агрогосподарства. Ділянка посівів повинна мати властивості грунту, які найбільше підходять для зростання озимої пшениці та ярого ячменю.
Інвестиції на створення підприємства будуть потрібні в розмірі $ 1,25 млн. Структура витрат представлена ​​на діаграмі.

Рисунок. Напрямки інвестування

 

 

Кошти, вкладені в створення підприємства, при дисконті в 11% і внутрішньої ставки прибутковості 18,6% окупляться через 4,5 року (54,4 місяця)
Згідно з попередніми розрахунками, сумарний грошовий потік і чиста приведена вартість (NPV) матимуть позитивні значення на протязі всього періоду реалізації проекту, що вказує на вигідність вкладення грошей в його реалізацію.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 14.11.2017
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами