У засіках вже стало тісно: аналіз ринку елеваторів в Україні в 2016 – 5 міс. 2019 рр.
4480

У засіках вже стало тісно: аналіз ринку елеваторів в Україні в 2016 – 5 міс. 2019 рр.

Українські аграрії вже кілька років поспіль радують нас рекордними врожаями зернових культур. Ось і в 2019 році планується зібрати 71,1 млн тонн пшениці, ячменю і кукурудзи, що на один мільйон тонн більше, ніж було в минулому році. З цього обсягу зібраного зерна, близько 55 млн тонн буде відправлено на експорт, що дозволить отримати таку потрібну Україні валюту. Але урожай мало виростити, його ще потрібно зберегти і доставити в порти для подальшого транспортування покупцям. Тому наявність і стан парку зерносховищ дуже важливі для економіки нашої країни.

Консалтинговою компанією Pro-Consulting проведено аналіз ринку елеваторів в Україні. Відповідно за його результатами, потужності зберігання зерна в країні є для 58,6% зібраного врожаю зернових. З більш ніж 1200 функціонуючих елеваторів, зерносховищ, КХП та ХПП, тільки 800, загальною потужністю 33,8 млн тонн, відповідають сучасним вимогам і сертифіковані. Великі елеватори - від 50 тис. тонн - мають загальну місткість 7,6 млн тонн. 37,8% ємності всіх наявних в Україні зерносховищ є слабо оснащені в технічному плані підлогові склади, а 62,2% - елеватори силосного і інших типів.

Вітчизняні елеватори надають послуги з приймання, сушки, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур. Найбільше зерносховищ спеціалізуються для приймання пшениці і ячменю - 95% і 93% відповідно. Кукурудзу приймають 82% наявних елеваторів, ріпак - 72%. Найменше зерносховищ використовуються для зберігання соняшника (64%) і сої (48%).

Читати про бізнес-план елеваторного комплексу в Україні

Проблеми зі швидкою доставкою зерна в порти, що виникли в зв'язку з нестачею залізничних локомотивів і вагонів, а також поганим станом автомобільних доріг, спонукають зернотрейдерів будувати нові лінійні елеватори. Так, в 2018 році введено в експлуатацію 90 зерносховищ загальною потужністю 1,5 млн тонн одночасного зберігання. Також спостерігається підвищений інтерес до модернізації та підвищення енергоефективності вже існуючих зерносховищ.

Аналіз ринку елеваторів в Україні показав, що попит на послуги зерносховищ в нашій країні значно перевищує пропозицію. Особливо потребують їх малі та середні фермери, які не мають фінансової можливості побудувати власні якісні елеватори. Інтереси великих агрохолдингів і підприємств-зернотрейдерів спрямовані на забезпечення експортних поставок, тому їх зусилля зосереджені на будівництві лінійних елеваторів в центральних і південних областях та розширенні портових зернових терміналів. Значне відставання розвитку ринку елеваторів від виробництва зернових культур стане каталізатором для інвестицій в галузь зберігання і переробки зерна на середньострокову перспективу.

Замовити дослідження вашого ринку можна тут

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 23.09.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами