В Україні скорочується обсяг посівів пшениці - аналітики компанії Pro-Consulting. UBR.ua
1790

В Україні скорочується обсяг посівів пшениці - аналітики компанії Pro-Consulting. UBR.ua

У 2017 році в Україні пшеницею було засіяно 6,37 млн ​​га, що становить 23,2% всіх посівних площ або 43,6% площ, відведених під зернові і зернобобові культури. Про це свідчать дані Pro-consulting.ua.

Врожаю ж зібрали в минулому році 26,2 млн тонн, тому Україна увійшла в першу десятку світових виробників і експортерів.

Ячменем засіяно 2,5 млн га при середній врожайності близько 2,9 т/га.

Динаміка структури посівних площ пшениці, кукурудзи і ячменю в Україні за 2013 - 2017 роках.

Експерти радять інвесторам сіяти зернові в в зоні українського лісостепу (Вінницька, Хмельницька, Тернопільська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Сумська області) - умови на цих землях найбільше підходять для отримання максимальних врожаїв озимої пшениці та ярого ячменю.

Тим, хто вирішив почати агробізнес, доведеться найбільше витратити на покупку сільгосптехніки і оренду землі - 49% і 33% усіх вкладень. Витрати на посівну кампанію становитимуть 12%.

  • У 2017 році було знижене імпортне мито на макарони з Євросоюзу, що сприяло нарощуванню їх поставок в Україну та збільшення рівня конкуренції навіть у традиційній ніші вітчизняних виробників - середньому і низькому цінових сегментах.
  • Одним з ключових чинників, що впливають на макаронний ринок, стало зростання цін на основну їх складову - пшеничне борошно. З 2016 року по другий квартал 2018 року цей ріст склав 24,3%.
  • Крім борошна, в Україні дорожчають і інші необхідні для випуску макаронів ресурси, такі як енергоносії та персонал. Тому виробники також змушені піднімати ціни, незважаючи на скорочення ринку і конкуренцію імпортерів. У 2017 році макарони подорожчали на 5%, а в першому півріччі 2018 року - на 8% в порівнянні з аналогічними періодами минулих років.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами