У гонитві за попитом: підготовлений бізнес-план равликової ферми
8256

У гонитві за попитом: підготовлений бізнес-план равликової ферми

Про користь морепродуктів для організму людини чули багато. Всілякі молюски славляться своїми смаковими якостями і поживною цінністю та користуються попитом у гурманів усього світу. Особливо популярний виноградний равлик, що займає частку в 80% від загального споживання морепродуктів.

Щорічно на світовий ринок надходить 420-450 тис. тонн цього делікатесу на $ 12 млрд, але цей обсяг не може задовольнити постійно зростаючу потребу в молюсках і відстає від неї на 30-40%. Франція, Італія, Іспанія імпортують великі партії равликів, так як вони є традиційною складовою багатьох страв їх національних кухонь. Так, у Франції імпорт покриває 80% споживання цих молюсків, в Італії - 65%, в Іспанії - 55%. Популяризація південноєвропейської кухні в інших регіонах світу призводить до розширення географії експорту виноградних равликів.

Готовий бізнес-план вирощування равликів

Не залишилася осторонь від даного тренду і Україна. Якщо раніше продати равликів на внутрішньому ринку було проблемою, то з розвитком ресторанного бізнесу і смаків співвітчизників з'явилися канали збуту і в нашій країні.

Основні канали збуту виноградних равликів на внутрішньому ринку

Весь цей равликовий бум на світовому ринку забезпечується в основному шляхом збору молюсків в природних умовах. На частку спеціалізованих ферм припадає лише 15% від загального обсягу виробництва. Схожа картина спостерігається і в Україні. Хоч експорт даного виду продукції з нашої країни в ЄС стрімко зростає і досяг в минулому році 347 тонн, складається цей обсяг в основному з равликів, зібраних вручну на заході України. Існуюче промислове виробництво в основному орієнтовано на внутрішній ринок і видає всього 2-5 тонн продукції в рік.

Готовий аналіз ринку їстівних жаб і равликів України

Більшість вітчизняних підприємств, що займаються равликами, не можуть повною мірою реалізувати потенціал цього виду товару. Вони не мають прямого доступу до покупця, не займаються доопрацюванням продукції. Тому змушені продавати равликів посередникам в живому вигляді, що знижує рентабельність їх діяльності. Тільки одна вітчизняна компанія змогла налагодити весь виробничий ланцюжок: вирощування - переробка - поставка споживачам.
Для усунення прогалини на ринку, фахівцями Pro-Consulting розроблений бізнес-план сучасної равликової ферми продуктивністю 2,2 тони в рік. Обсяг інвестицій, необхідний для реалізації проекту становить € 51 тис.

Замовити дослідження ринку

Для цього знадобиться придбати земельну ділянку площею сім соток. Вибирати її необхідно з урахуванням наявності та якості джерел водопостачання, розвитку транспортної інфраструктури, можливості розширення підприємства в майбутньому. На ділянці буде побудовано виробничу будівлю площею 300 м2 і облаштований моллюскарій, обладнаний всім необхідним для забезпечення максимального зростання підопічних.
Рентабельність даної равликової ферми, згідно з фінансовими розрахунками по бізнес-плану, складе 45%, тобто кожен євро доходу буде приносити інвестору більше 45 центів чистого прибутку.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 15.05.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами