Скиснути не встигне: молочна ферма, побудована на нашому бізнес-плані, буде відповідати європейським стандартам якості
3823

Скиснути не встигне: молочна ферма, побудована на нашому бізнес-плані, буде відповідати європейським стандартам якості

Молочна галузь України переживає період нестабільності і стоїть на порозі великих змін.
В останні два десятиліття молочне стадо України поступово оновлювалося. Виробники молока віддавали перевагу більш продуктивним коровам, пускаючи під ніж неефективних тварин. В результаті цього процесу, кількість корів в Україні скорочувалася, а надої молока збільшувалися. Так, за 2016 рік вітчизняне коров'яче стадо зменшилася на 57,7 тис. голів, а валовий надій молока за підсумками 2016 року зріс у порівнянні з 2015-м на 1,63%.

Рисунок. Динаміка виробництва молока всіх видів и валового надою коров'ячого молока, тис. т

Динаміка зростання середнього надою на одну українську корову проілюстрована наступною діаграмою.

Рисунок. Динаміка середня Надію на одну корову, яка булу в наявності на початок року, кг

 

Джерело: Держкомстат України


Криза, що почалася в 2014 році, серйозно торкнулася і молочного виробництва. Особливо болісно позначилася на ньому зниження купівельної спроможності споживачів і втрата російського ринку збуту. Виробникам молока довелося шукати нові напрямки збуту. Експортна географія української молочки значно розширилася.
Українські молочники покладаю великі надії на розширення поставок своєї продукції в ЄС в рамках угоди про зону вільної торгівлі. Але для цього галузь повинна істотно перебудуватися і працювати за новими стандартами якості. В даний час цим євростандартам не відповідає частина молока, яке здають на переробку приватні господарства українців. Таким чином, за її запровадження кількість молока, придатного для випуску продуктів харчування значно зменшиться. Хоча Міністерство аграрної політики відклало впровадження нових стандартів на півроку, а Асоціація тваринників України пропонує відсунути цей момент ще на рік, переходу на нові умови роботи уникнути навряд чи вдасться.
В таких умовах найбільшу перевагу отримають нові молочні господарства, які застосовують найпередовіші технології отримання молока високої якості.
Бізнес-план створення подібного підприємства розроблений фахівцями Pro-Consulting. В результаті його реалізації буде побудована сучасна молочна ферма на 560 корів.
Проект розрахований на 7-річний період. Підготовчі заходи, такі як будівництво приміщень, монтаж і налагодження обладнання, оформлення необхідної документації, планується здійснити за перші шість місяців. Уже в другому півріччі реалізації проекту будуть закуплені корови голштинської породи і ферма почне видавати продукцію.
Важливим для успішної діяльності підприємства є вибір його розсташування. Зокрема, не можна будувати ферму в неперспективних селах, які підлягають плановому виселенню.
Основними статтями витрат по бізнес-плану є:
• придбання корів - 35,7% від загального обсягу витрат;
• будівництво біогазової установки - 21,4%;
• обладнання ферми - 21,2%.
Інвестиції в проект повністю окупляться через 71,9 місяця з початку його реалізації.

Фінансування подібних молочних ферм добре впишеться в рамки нової програми Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з підтримки української молочної галузі. Проект IFC вже затверджений і незабаром буде презентований громадськості. Наш бізнес-план, підготовлений за міжнародними стандартами, має відмінні перспективи отримати грант для реалізації.

Дата розміщення: 01.03.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами