Натуральні компоненти для виробництва продуктів харчування, ліків, косметики, парфумерії, інших споживчих товарів користуються все більшим попитом на ринку. Зокрема, високоприбутковим видом бізнесу є вирощування лікарських трав. Зростає експорт лікарських рослин і з України. У період 2014-2016 років він збільшився на 24,4% і перевищив імпорт в 2,5 рази.
Як повідомляють експерти Pro-Consulting, однією із затребуваних на світовому ринку рослин є лаванда. З неї отримують ефірні масла, які використовуються у виробництві як парфюмерно-косметичних товарів, так і лікувальних засобів. Ринок лавандового масла зростає великими темпами. У період з 2016 до 2024 року його фінансові обсяги в світі збільшаться на 63%, з $ 76 млн до $ 124 млн.
Вітчизняні фермери можуть отримати частку цього зростаючого пирога, якщо вже сьогодні задумаються про організацію вирощування лаванди на території України. Цьому сприяють сприятливі кліматичні умови південних регіонів нашої країни. Організація подібного підприємства не вимагає великих капітальних вкладень. Фокус його діяльності може в подальшому зміщуватися на виробництво масла, що дозволить отримувати більший прибуток.
Для запуску проекту будуть потрібні фінансові кошти в розмірі $ 70 тис. Рентабельність продажів вирощеної лаванди становить 36,4%. Вкладені гроші повністю окупляться з урахуванням дисконту менш ніж за 2 роки (19,8 місяців). За 5 років рентабельність інвестицій досягне 200%, що означає, що кожен вкладений в підприємство долар принесе два долара прибутку.
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: