Аналіз ринку холодної логістики в Україні проведено компанією Pro-Consulting у червні 2022 року. Маркетингове дослідження містить відомості про:
Готовий аналіз ринку холодної логістики в Україні (2022) можна придбати на сайті компанії.
Моніторинг ринку холодної логістики в Україні свідчить про перманентне відставання темпів зростання пропозиції від попиту, що збільшується. Через високу вартість будівництва, оснащення та експлуатації складських приміщень, що охолоджуються, особливо класу А, їх рідко споруджують для відкритого ринку, побоюючись втрат при простої. Виробничі підприємства організують власні холодильники, а великі рітейлери укладають з девелоперами договори у форматі build-to-suit ще на початковому етапі будівництва, одержуючи в оренду склади, збудовані та обладнані під їхні потреби. Таким чином, вакантність висококласних площ на ринку холодної логістики в Україні виникає переважно на нетривалий час у разі зміни орендарів.
Також вас може зацікавити аналіз ринку холодної логістики (у тому числі фармацевтичної) в Україні (2022 рік) – ми актуалізуємо цей чи будь-який інший звіт по ринку за вашим запитом.
Основними об'єктами ринку холодної логістики в Україні є:
Через дефіцит висококласних складських потужностей споживачі послуг ринку холодної логістики в Україні часто змушені задовольнятися приміщеннями із застарілим обладнанням, яке не відповідає сучасним вимогам безпечного зберігання харчових продуктів. На старих складах, як правило, відсутні:
Вас може зацікавити актуалізація аналізу ринку складських приміщень у Київській області (2022 рік) – за такою структурою також можна дослідити аналогічний ринок в іншому місті/регіоні/країні.
Великі орендарі ринку холодної логістики в Україні зазвичай займають побудовані для них девелоперами сучасні логістичні центри, маючи дуже обмежену можливість зміни локації та впливу на орендодавців. Середній і малий бізнес переважно задовольняється дешевшими холодними складами.
Перед тим як проводити аналіз ринку, ознайомтеся зі структурою дослідження ринку.
Серед найбільших операторів ринку холодної логістики в Україні лідирує комплекс Protec Zymna Voda із часткою 23,9% від загальної площі холодильних складів у нашій країні. До трійки провідних підприємств також входять:
Аналіз ринку холодної логістики в Україні показав, що подальший його розвиток залежить від стану справ у споживчих сегментах товарів, які потребують зберігання в умовах низьких температур.
Перегляньте структуру готового аналізу ринку холодної логістики України (2022 рік), статтю про який ви зараз читаєте.
Найбільшим попитом послуги ринку холодної логістики в Україні користуються у сегментах обороту напоїв, олії та харчових жирів, молочних продуктів та морозива. У м'ясному секторі споживання продовжується занепад сегмента яловичини через скорочення поголів'я великої рогатої худоби. На ринку свинини ситуація також неоднозначна з року в рік, його динаміка залежить від поточної кон'юнктури. Єдиним стабільно зростаючим м'ясним сегментом споживання холодної логістики продовжує залишатися курятина, яка має попит як на внутрішньому ринку через нижчу ціну, так і вирушає на експорт (до речі, у нас є готовий аналіз ринку м'яса в Україні за 2023 рік). Варто також згадати позитивний вплив на ринок холодної логістики в Україні тенденції використання заморожених напівфабрикатів для приготування страв у багатьох закладах громадського харчування.
Детальну інформацію про стан даної сфери бізнесу, у тому числі після початку широкомасштабної агресії Росії, можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку холодної логістики в Україні, доступного для придбання в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.
Читати ще статтю: Ринок вантажних перевезень в Україні
Джерело: Pro-Consulting