Ринок електродів в Україні: експрес-аналіз
920

Ринок електродів в Україні: експрес-аналіз

Аналіз ринку електродів в Україні проведено компанією Pro-Consulting у листопаді 2023 року. Маркетингове дослідження дозволило отримати дані про:

 • постачання товарів на ринок електродів в Україні у квітні-серпні 2023 року;
 • сегментацію ринку за видами та походженням продукції;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок електродів в Україні, проблеми та тенденції його розвитку;
 • діяльності виробників та імпортерів у даній сфері бізнесу;
 • динаміку цін, фактори та політику ціноутворення на ринку електродів в Україні;
 • тренди споживання продукції ринку електродів в Україні;
 • прогнозний стані ринку за підсумками 2023 року.

Зі структурою готового аналізу ринку електродів в Україні можна ознайомитися на сайті компанії.

Моніторинг ринку електродів в Україні після початку широкомасштабної агресії Росії дозволив визначити наступні фактори, що значно вплинули на дану економічну сферу в 2023 році:

 • втрата виробничих потужностей деякими операторами ринку електродів в Україні;

Так, компанія «Плазматек» втратила контроль над заводом у Білорусі, який невдовзі після початку великої війни був націоналізований місцевою владою. Тому частка цього суб'єкта на ринку електродів в Україні, а також його доходи від експорту різко скоротилися. Можливо, вам буде цікава інформація з аналізу ринку електроінструменту в Україні – за аналогічною структурою можна проаналізувати будь-який ринок України та світу.

 • падіння обсягу випуску чавуну, сталі та алюмінію, що використовуються при виготовленні електродів, призвело до збільшення вартості цих видів сировини та, відповідно, собівартості випуску товарів ринку електродів в Україні;
 • на виробничу сферу ринку електродів в Україні також негативно вплинуло подорожчання електроенергії та автомобільного палива;

Ціна на електроенергію піднялася з 345,64 грн/МВт-год на початку 2022 року до 485,1 грн/МВт-год на 1 липня 2023 року. Бензин марки А-95 на початку 2021 року коштував 25,66 грн за літр, а на момент проведення дослідження його ціна сягала 54,72 грн за літр – це призвело до зростання вартості логістики як сировини, так і готової продукції ринку електродів в Україні. Також пропонуємо ознайомитись із готовим аналізом ринку будівельних матеріалів в Україні.

 • мобілізаційні заходи, а також необхідність відновлення пошкодженої інфраструктури після ворожого обстрілу призвели до виникнення дефіциту кваліфікованих робочих технічних спеціальностей;
 • перехід великих промислових підприємств на передові технології зварювання, при яких не використовуються електроди, таких як лазерне зварювання, знижує загальну потребу в товарах даного ринку; ця тенденція поки що не торкнулася процесів монтажу обладнання та металоконструкцій на будівельних майданчиках. Також Pro-Consulting має короткий огляд впливу війни на ринок будматеріалів України. Якщо ви плануєте аналізувати свій ринок за власним технічним завданням, попередньо подивіться типову структуру дослідження ринку.
 • застаріле обладнання на деяких підприємствах, що випускають продукцію на ринок електродів в Україні, не дозволяє їм зберігати прийнятний рівень рентабельності та конкурентоспроможності виробництва.

Наприклад, один із найбільших заводів галузі – Суми-Електрод – роками не виплачував робітникам зарплати та звільняв їх з надуманих причин, щоб знизити витрати.

За результатами аналізу ринку електродів в Україні виділено деякі проблеми та тенденції його розвитку:

 • нестача кваліфікованої робочої сили, насамперед електрозварювальників, у галузях-споживачах товарів ринку електродів в Україні;
 • імпортери товарів на ринок електродів в Україні, які раніше орієнтувалися на Росію та Білорусь, змушені шукати аналогічну продукцію та створювати канали поставок з інших країн;
 • ціни товарів на ринку електродів в Україні зростають разом із подорожчанням сировини та енергоресурсів;
 • змінився попит на певні види електродів у зв'язку з переорієнтацією багатьох споживачів на інші види робіт у період війни – ремонт та відновлення інфраструктурних та оборонних об'єктів, техніки.

Детальніші відомості про стан сфери бізнесу з прогнозом на короткостроковий період можна отримати з матеріалів маркетингового дослідження ринку електродів в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок газобетону в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами