Аналіз ринку електроінструменту в Україні. 2021 рік

Аналіз ринку електроінструменту в Україні. 2021 рік
Загальна характеристика
Дата підготовки: Червень 2021 року
Кількість сторінок: 57, Arial, 1 інтервал, 10 кегль
Графіків і діаграм: 13
Таблиць: 9
Спосіб оплати: передоплата
Спосіб отримання: електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді
Мова звіту: українська, російська, англійська
36800 грн.
  • Ви можете замовити актуалізацію або адаптацію даного звіту під ваші цілі і завдання, а також придбати частину звіту (не менш 50%) по більш доступній ціні
  • Не знайшли дослідження вашого ринку? Зв'яжіться з нашими консультантами – перейти в контакти
  • Так само ви можете замовити бізнес-план для вашої бізнес-ідеї

Анотація до аналізу ринку:

Компанія Pro-Consulting провела дослідження ринку електроінструментів в Україні, в якому представлені основні тенденції, ємність, динаміка і структура ринку електроінструментів в Україні.
Ринок електроінструментів в Україні на сьогоднішній день є перспективним і швидко розвивається. Темпи зростання ринку становлять близько 7% щорічно. Такі високі темпи зростання забезпечуються в основному за рахунок імпорту продукції. На ринку електроінструментів України на 99,7% займають товари, привезені з інших країн, в основному з Китаю. Внутрішнє виробництво присутнє тільки в сегменті зварювальних апаратів (інверторні, напівавтоматичні) - найбільші виробники: ТОВ Дослідний завод зварювального устаткування ІЕЗ ім. Є.О. Патона і ТОВ MAXIMA PLUS.
Асортимент електроінструменту різноманітний. Класифікувати його можна за різними ознаками: за сферою застосування (промисловий, важко навантажений, професійний і побутовий); по класу електробезпеки. Найпоширеніша класифікація - за призначенням:
• Для висвердлювання різних отворів і виконання різьблення - дрилі, шуруповерти, перфоратори, відбійні молотки і резьборези.
• Для робіт по обробці дерева (стругання, пиляння, шліфування) - болгарка, лобзик, рубанок, різноманітні пилки, фрезери.
• Для затирання поверхонь - напилки, штроборізи, шліфу-полірувальні машини, рубанки.
• Допоміжні, що доповнюють - будівельні фени, міксери, пилососи, пістолети для пайки та ін.
На ринок електроінструментів в Україні мають вплив обсяги будівництва і ремонтів. Однак в останні 10 років серед населення зріс попит на інструменти для побутового використання (дрібні ремонти, приватне будівництво, і інші допоміжні операції, які не відображаються в державній статистиці). Однак, з огляду на те, що близько 60% ринку займає експлуатація в будівництві, ремонтах, виробництві меблів, можна звернути увагу на показники будівельної галузі.
Введення карантину для боротьби з COVID-19 в 2020 році мало негативний вплив на галузь будівництва. Згідно з даними Державної служби статистики України за перші шість місяців з березня 2020 року обсяги будівництва в країні знизилися на 6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільший спад спостерігається в сфері житлової нерухомості.
Варто зазначити, що уповільнення галузевих темпів будівництва викликано не тільки наслідками пандемії COVID-19. Ще до введення карантинних норм ряд провідних компаній-забудовників: «Укрбуд», «Аркада», «Stolitsa Group» - закрили частину своїх проектів.
Однак варто зазначити, що обсяги будівельної продукції в Україні виросли, за рахунок державної програми «Велике будівництво» (реконструкція та ремонт будівель соціальної сфери)
Проект «Велике будівництво» – масштабний розвиток якісної інфраструктури України. (Https://bigbud.kmu.gov.ua/). Це дороги і школи, дитячі садки, центри екстреної медичної допомоги та стадіони. Програма ініційована Президентом України і стартувала з 1 березня 2020 року.
Уряд створив єдину карту країни, на яку нанесені всі важливі інфраструктурні об'єкти, щоб скласти чіткий перелік того, що необхідно побудувати або відремонтувати в першу чергу. На карті зібрані дані про 150 тис. Об'єктів. У пріоритеті уряду - прийомні відділення екстреної допомоги, дитячі садки, школи, медичні установи та спорткомплекси.
Основне завдання проекту в 2020 році була будівництво або реконструкція 142 шкіл, 117 дитячих садків, 212 відділень екстреної медичної допомоги, 570 медичних амбулаторій, 122 спорткомплексу по Україні.
Кожен підрядник, який надає послуги державі в рамках проекту «Велике будівництво», обирається через електронну систему державних закупівель ProZorro відповідно до Закону України «Про державні закупівлі». Електроінструменти для державних підприємств також закуповуються через електронну систему державних закупівель ProZorro.


Проблеми ринку.
З мережевих операторів на ринку електроінструментів, існує тільки одна велика мережа - мережа магазинів Дніпро М, яка має власну торгову марку, Електроіструменти виробляються за кресленнями компанії в Китаї (високі вимоги до виробника).
Також присутні мережі гіпермаркетів DIY (Епіцентр, Леруа Мерлен, Анжіо і ін.). Це великі роздрібні рітейлери електроінструментів, проте вони не є представниками виробника і не мають власних сервісних центрів (такі гіпермаркети заповнюють гарантійний талон виробника, а авторизований сервісний центр проводить ремонт). Це викликає необхідність створення офіційного представника, який буде вести переговори з сервісними центрами по Україні.
Таким чином, відсутність великих мереж з продажу електроінструментів, вимагають значних ресурсів на пошук партнерів (індивідуальні магазини і дрібні мережі в масштабах міста).
До чого рухається ринок.
За даними найбільшого маркетплейса Prom.ua, в Україні на електронну комерцію припадає 7% від усіх роздрібних продажів. Істотні категорії продажів в онлайн припадають на техніку, електроніку, одяг і взуття.
В Україні частка онлайн-продажів в 2025 році наблизиться до позначки в 11%.
В Україні активно розвивається продаж електроінструменту через інтернет-магазини
Також варто відзначити що виробники електроінструменту побутового рівня переходять від простої моделі продажів (що полягало лише в обсягах продажів, коли брали популярну модель відомого виробника, максимально здешевлювали, і реалізовували). На даний момент виробники, які існують на ринку надають гарантію навіть на інструмент побутового рівня (від 1 року).
Компанії-імпортери активно рекламують продукцію - через інтернет (контекстна реклама, ютуб-канали), біг-борди біля автодоріг.
Компанії прагнуть створити довгострокові відносини з споживачами, щоб про товар створювалося враження доступного і якісного інструменту для домашніх потреб.

Що стосується професійного використання (столяри, ремонтні бригади, установники вікон-дверей, будівництво, комунальні господарства), то в цьому класі в основному використовується обладнання професійного рівня: STIHL, MAKITA, Bosch, METABO, DeWalt

Детальний зміст:

1. Загальна характеристика ринку
1.1. Аналіз тенденцій розвитку ринку (фактори впливу, проблеми розвитку, до чого прагнув ринок і що змінювалося)
1.2. Загальні показники ринку, розрахунок ємності ринку в 2019-2020 рр. (Виробництво + імпорт - експорт) в натуральних і грошових показниках
2. Державне регулювання галузі. Імпортні мита на ринку
3. Основні оператори ринку (виробники та імпортери)
3.1. Перелік основних операторів ринку і їх опис (Торгові марки, види, робота з обслуговування)
3.2. Для компанії ТОП-5 операторів ринку: кількість співробітників, оборот за 2019 і 2020 (Тільки Дніпро-М) роки, кількість магазинів, способи продажів, принцип роботи сервісу), умови роботи з оптовими покупцями - за наявністю відповідей на запити під виглядом потенційного партнера
4. Зовнішня торгівля
4.1. Імпорт електроінструменту в Україні в 2019-2020 рр.
• Обсяги та динаміка
• Структура за видами
• Структура по торговим маркам в розрізі видів
• Географія
• Частки імпортерів в розрізі видів
5. Канали збуту продукції (опис і оцінка структури продажів по каналах (власні офлайн магазини (Дніпро-М), DIY ритейл (Епіцентр), онлайн-рітейл (Розетка), інші канали); оцінка частки повторного продажу Б/У інструменту
6. Висновки. прогнозні показники
6.1. Прогнозні тенденції і показники розвитку ринку в 2021-2022.
6.2. Рекомендації з розвитку на ринку

Перелік таблиць:

1. Ємність ринку електроінструментів в Україні в 2019-2020 рр., в натуральному вираженні, тис. шт.
2. Ємність ринку електроінструментів в Україні в 2019-2020 рр., в грошовому вираженні, млн дол.
3. Митні ставки на ринку електроінструментів в Україні
4. Структура імпорту електроінструментів в Україні в 2019 - 2020 рр., в натуральному вираженні, %
5. Структура імпорту електроінструментів в Україні по торговим маркам в розрізі видів в 2019 - 2020 рр., в натуральному вираженні, %
6. Географічна структура імпорту електроінструментів в Україні 2019 - 2020 рр., в натуральному вираженні, %
7. Частки імпортерів електроінструментів в розрізі видів в Україні в 2019 - 2020 рр., в натуральному вираженні, %
8. Основні мережеві будівельні магазини в Україні (без урахування DIY операторів)
9. Географічне покриття основних DIY-операторів на ринку будівельних матеріалів України

Перелік графіків і діаграм:

1. Динаміка введення в експлуатацію житлових будинків в Україні в 2017-2020 рр., тис. м кв.
2. Динаміка введення в експлуатацію нежитлових будівель в Україні в 2017-2020 рр., тис. м кв.
3. Обсяг виробленої будівельної продукції в Україні в 2018-2020 рр., млрд грн
4. Географічне покриття найбільшого гравця на ринку електроінструментів України – Дніпро М
5. Географічне покриття партнерів ТОВ "Демікс" на ринку електроінструментів України (Епіцентр, 33 кв. м. та ін.)
6. Географічне покриття партнерів ТОВ «Бестворк» на ринку електроінструментів України (індивідуальні магазини з продажу електроінструментів)
7. Динаміка імпорту електроінструментів в Україні в 2019 - 2020 рр., в натуральному вираженні, млн шт.
8. Динаміка імпорту електроінструментів в Україні в 2019 - 2020 рр., в грошовому вираженні, млн дол.
9. Система розподілу на ринку електроінструментів в Україні
10. Географічне покриття основних DIY-операторів (Епіцентр, Нова Лінія, Леруа Мерлен і Олді) на ринку будівельних матеріалів України
11. Географічне покриття найбільшого гравця на ринку електроінструментів України Дніпро М
12. Географічне покриття партнерів великого гравця на ринку електроінструментів України Intertool
13. Прогноз ємності ринку електроінструментів в Україні в 2021-2022 рр., в натуральному вираженні, тис. шт.

Вас може зацікавити

Зв'язатися з нами