Ринок газобетону в Україні: особливості поточного стану
1218

Ринок газобетону в Україні: особливості поточного стану

Аналіз ринку газобетону в Україні проведено компанією Pro-Consulting у липні 2023 року. Маркетингове дослідження дозволило отримати відомості про:

 • загальні показники та характеристики ринку газобетону в Україні;
 • динаміку ємності ринку за період 2018 – 4 місяці 2023 року;
 • сегментацію ринку газобетону в Україні за видами та походженням продукції;
 • діяльність операторів, що конкурують у даній економічній сфері;
 • виробництво та зовнішні постачання на ринок газобетону в Україні;
 • середні ціни та цінові політики;
 • особливості споживання продукції ринку газобетону в Україні;
 • фактори, що мають найбільший вплив на ринок газобетону в Україні, тенденції та проблеми його розвитку;
 • інвестиційну привабливість галузі;
 • прогнозний стан ринку газобетону в Україні у 2023-2025 роках.

Готовий аналіз ринку газобетону в Україні можна придбати на сайті компанії. Також вас може зацікавити готовий аналіз ринку арматури, сітки композитної, газобетону та пінобетону в Україні – перегляньте структуру звітів по ринках.

Моніторинг ринку газобетону в Україні свідчить про наявність стійкого тренду зростання ємності в середньому на 5% на рік протягом досліджуваного періоду до початку широкомасштабної агресії Росії.

Газобетонні блоки знаходять все ширше застосування в будівництві, частково витісняючи цеглу. Лідерами на ринку газобетону в Україні стали компанії: Орієнтир-Буделемент, Аерок, Завод харківські будматеріали, Енерджі Продакт, що спільно займають понад 80% обсягу ринку в натуральному вираженні.

Якщо ви плануєте аналізувати свій ринок за індивідуальним технічним завданням, ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку.

Виробничий аналіз ринку газобетону в Україні дозволив скласти структуру собівартості випуску цільової продукції.

Серед факторів, що найбільше впливають на ринок газобетону в Україні, можна виділити:

 • вартість та доступність усіх видів ресурсів, необхідних для виробництва – сировинних, енергетичних, кадрових;

В 2022 року піднялися ціни на основні види сировини: вапно – на 78%, алюмінієва паста – на 41%, гіпс – на 40%. Більшість виробників вапна опинилася на тимчасово окупованих територіях чи зонах інтенсивних бойових дій. На собівартість продукції ринку газобетону в Україні далося взнаки і подорожчання електроенергії. Протягом 2022 року ціна газобетону зросла на 20%. З кадровим забезпеченням підприємств також є складнощі, оскільки значна частина діючих та потенційних працівників були мобілізовані чи добровільно увійшли до складу сил оборони країни. З більш ніж 2300 готовими ринковими звітами ознайомтесь у каталозі готових проектів.

 • стан ринку логістики в Україні;

Логістична інфраструктура країни порушена ударами агресора. Крім того, після подорожчання моторного палива зросла вартість транспортування продукції ринку газобетону в Україні. В результаті до мінімуму скоротилося постачання газоблоків на експорт.

 • прямий вплив війни.

Після 24 лютого 2022 року на деякий час практично зупинилася будівельна галузь – основний споживач товарів на ринку газобетону в Україні. Пізніше попит на газоблоки частково відновився у регіонах, де розгорнулися будівельні роботи. Проте частину виробничих потужностей операторів ринку газобетону в Україні було втрачено. Так, завод «Енерджі продакт» опинився в окупації, а активи ТОВ «Аерок» були конфісковані у власників із Росії. Також у нас є готовий аналіз ринку газобетону у Польщі, Словаччині, Румунії та Угорщині.

Вплив зазначених вище факторів породив такі проблемні аспекти поточної ситуації на ринку газобетону в Україні, як:

 • перманентне зростання собівартості випуску газобетонних блоків;
 • занепад споживчої активності населення через зниження купівельної спроможності;
 • зниження інтенсивності діяльності забудовників через наявність високих воєнних ризиків у секторі будівництва.

Водночас ринок газобетону в Україні обзавівся додатковим інвестиційним потенціалом, пов'язаним із появою простору для виведення нових та розвитку вже існуючих гравців.

Докладніше про поточний стан цієї сфери бізнесу, прогноз її розвитку у короткостроковій перспективі можна прочитати у повних матеріалах маркетингового дослідження ринку газобетону в Україні, розміщеного у магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок гідроізоляційних та покрівельних мембран в Україні

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами