Ринок медичних послуг України в даний час переживає період трансформації, спричинений реформуванням системи охорони здоров'я нашої країни. У новій системі медобслуговування населення є місце як державним, так і приватним медичним закладам. Після закінчення реформи в 2020 році, ті з них, хто уклав договір з Національною службою здоров'я, почнуть отримувати фінансування з бюджету в залежності від кількості обслуговуваних пацієнтів. Одночасно з цим, на законодавчому рівні буде визначено пакет безкоштовних для громадян послуг. Їх надання оплачуватиме держава за єдиними для всієї країни цінами. Медичні послуги, що не входять до державного пакет, будуть оплачуватися або самими пацієнтами, або страховими компаніями при наявності відповідного поліса.
Вам буде корисно почитати більш свіжу аналітику з анотації до готового аналізу ринку медичних послуг в Україні
Така система стане каталізатором розвитку ринку приватних медичних послуг, так як недержавні клініки зможуть брати участь в наданні первинної медичної допомоги нарівні з державними і комунальними. До того ж, за рахунок більш високої якості обслуговування, вони зможуть залучити більше пацієнтів для надання послуг, що не входять в безкоштовний перелік.
Почитайте більш свіжу аналітику ринку медичних послуг і ринку фармацевтики України
Вітчизняна приватна медицина, яка налічує близько 50 тис. закладів, включаючи приватну практику, все більше намагається вписатися у нову ситуацію на ринку медичних послуг України. В її галузевій структурі поступово збільшується частка лікарень і діагностичних центрів.
Якщо до недавнього часу 70% приватних установ мали штат до 20 співробітників, то сьогодні все більше з'являється більших клінік і медцентрів. Це свідчить про збільшення інвестицій в цю сферу бізнесу. Точками зростання приватної медицини стали столиця і найбільш урбанізовані регіони України.
У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку медичного страхування в Україні. 2020 рік
Разом з тим, розширення ринку приватних медичних послуг в нашій країні могло б бути ще більш динамічним. Для цього необхідно вдосконалити нормативну базу, що регламентує їх надання, зокрема, полегшити систему акредитації та легалізації приватних клінік, прийняти ряд законів, спрямованих на розвиток медичного страхування, полегшення взаєморозрахунків страхових компаній і медустанов. При вирішенні цих та інших проблемних питань, Україна зможе стати в один ряд з країнами з розвиненою приватною медициною, які мають частку не менше 50-60% в загальному обсязі медичних послуг в країні.
Рекомендуємо статтю про результати аналізу ринку стоматологічних послуг в Києві
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна, перейшовши за посиланнями: