За своє життя кожній людині доводиться зіштовхуватись з медичною системою. В Україні вона представлена двома секторами - державним і приватним. Приватний сектор все ще малий і займає близько 14% на ринку медичних послуг нашої країни. Хоч приватники і надають більш якісні послуги, але вони не по кишені більшості українців. В основному клієнти приватної медицини проживають в столиці та інших великих ділових центрах, де рівень життя вищий. У цих же локаціях розташовані провідні недержавні оператори ринку, такі як Оберіг, Борис, Оксфорд Медікал, Добробут, Медіком, Інто-Сана.
Можливо вас зацікавить свіжа стаття про фармацевтичний ринок України
Більшість же українців звертаються до державних і комунальних медичних установ. Але і тут доводиться платити, незважаючи на декларовану Конституцією безкоштовну медичну допомогу. За даними Світового банку, наші співвітчизники вносять понад 40% від витрат на охорону здоров'я всього ринку медичних послуг України. У великих містах ця частка на 3-6% більше.
Загальна місткість ринку медичних послуг в 2017 році зросла на 11,2% в порівнянні з 2016-м. Хоча, якщо підрахувати в доларах, то зростання перетвориться в зниження, а такий перерахунок актуальний з урахуванням значної залежності медичної галузі від імпортної техніки і медикаментів.
Також почитайте про ринок медичних послуг і ринок фармацевтики України
Бюджетне фінансування вітчизняної медичної галузі в минулому році також сильно зросла в порівнянні з роком раніше. Однак, знову ж таки, при перерахунку в валюту, зростання не таке істотне і бюджет залишився на рівні 2015 року.
У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку медичних послуг в Україні. 2019 рік
Також вас може зацікавити готовий аналіз ринку медичного страхування в Україні. 2020 рік
Доступність медичних послуг залежить також і від кількості лікарів. В Україні в минулому році було найбільше терапевтів. Один такий фахівець припадає в середньому на 1205 жителів. Також в лідерах спеціальності хірургів - один на 1538 українців і стоматологи - один на 1587 чоловік. Інші лікарі представлені гірше. Так, на одного офтальмолога, отоларинголога і дермато-венеролога припадає понад 10 тис. потенційних пацієнтів. Найменше лікарів, що спеціалізуються на лікувальної фізкультури та спортивної медицини, - один на 100 тис. жителів.
Також вам може знадобитися аналітика з анотації до готового дослідження ринку медичних виробів в Україні
Якщо говорити про повну загальну середню медперсонал, то його в 2017 році налічувалося понад 360 тис. різних фахівців. Саме велику частку складають медсестри - 74% від загальної кількості. Одна медсестра доводиться в середньому на 159 українців. Набагато більше потенційних клієнтів доводиться на одного фельдшера - 1250 осіб, а на одну акушерку доводиться 549 жінок у віці від 15-49 років.
Найкраще забезпечені медичним персоналом Київська, Івано-Франківська та Чернівецька області, а найгірше - Миколаївська, Кіровоградська та Херсонська.
Також вам буде корисно прочитати про ринок лабораторних послуг в Україні
Значно пожвавити ринок медичних послуг може успішне завершення розпочатої в Україні медичної реформи. В результаті її проведення зросте бюджетне фінансування популярних у пацієнтів установ, що входять до державної системи, а значить у них з'являться кошти для оновлення обладнання і залучення кращих фахівців. Може розширитися клієнтська база і у приватних клінік, в які будуть звертатися більше людей за послугами, що не входять в безкоштовний державний пакет. Зростання обсягу медичного ринку України буде багато в чому залежати від динаміки підвищення доходів населення нашої країни.
Якщо вас цікавить аналіз ринку медицини і фармацевтики в Україні, рекомендуємо просто зв'язатися з нами і уточнити, яка аналітика у нас є в наявності
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: