Одним з побічних ефектів від відкриття Колумбом Америки стало поширення на європейському континенті традиції вдихати дим висушеного листя тютюну. Спочатку це навіть вважалося не тільки модним, але і корисним для здоров'я, і ось сьогодні ми є свідками загальної кампанії боротьби за скорочення тютюнопаління. Згідно з даними Глобального дослідження споживання тютюну дорослими (GATS), в 2017 році в Україні налічувалося 8,2 млн курців. У порівнянні з 2010 роком їх кількість скоротилася на 20%. Сигарети вже не так популярні серед молоді, так і серед старшого покоління все більше людей намагаються кинути згубну звичку і шукають заміну традиційної тютюнової продукції. І така заміна на ринку є - це електронна сигарета і її різновиди - вейп, боксмод та інші, що відрізняються по влаштуванню, розміром і формою.
Можливо, вам буде цікавий матеріал про ринок тютюну для кальяну в Україні
Мода на електронні сигарети почала поширюватися на початку 2010-х років і робить це швидкими темпами досі. Якщо в 2011-му світовий ринок цих виробів охоплював 7 млн осіб, то в 2018 році він зріс до 42 млн осіб, а до 2021 року прогнозується охоплення електронними сигаретами 55 млн чоловік. Зростає і грошова складова ринку вейпінга: в 2013 році вона була на рівні $ 4,2 млрд, а в 2018-му склала уже $ 22 млрд. Найбільшими країнами-споживачами електронних сигарет є США, Японія і Великобританія. У 2016 році жителі цих держав витратили 16,5 млрд доларів на замінники курильного тютюну.
Якщо ваш бізнес зіткнувся зі складнощами, спричиненими змінами попиту або посиленням конкуренції, вам допоможе аналіз ринку
Аналіз ринку електронних сигарет України, проведений компанією Pro-Consulting, показує, що даний ринок в нашій країні вже пройшов період низького старту і динамічно розвивається. Каталізатором його зростання є популярність вейпів серед молоді, бажання курців зі стажем знайти заміну традиційним сигарет і відсутність жорстких обмежень на продаж електронних сигарет неповнолітнім.
З початком роботи нової Верховної Ради можуть бути введені акциз на рідину для вейпов і заборона на продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, також розглядається питання сертифікації електронних пристроїв для куріння. Ці кроки приведуть до подорожчання продукції ринку електронних сигарет і скорочення легальної аудиторії потенційних споживачів. Сьогодні все більше країн прирівнюють або мають намір прирівняти електронні сигарети до звичайних з поширенням відповідних обмежень на їх споживання. У разі, якщо Україна також піде цим шляхом, зростання ринку електронних сигарет істотно сповільниться.
Так само рекомендуємо почитати про аналіз ринку безалкогольного пива
Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями: