Без зайвої води: рис тепер можна вирощувати за новою технологією
4814

Без зайвої води: рис тепер можна вирощувати за новою технологією

На світовому ринку добре відомі такі українські зернові як пшениця і кукурудза. Але в нашій країні можна чудово вирощувати і інші культури, наприклад рис. Раніше це була спеціалізація Криму, рисівники якого забезпечували внутрішній український ринок на 70%. Сьогодні рис продовжують сіяти в Херсонській та Одеській областях, але частка власного врожаю на вітчизняному ринку рису зменшилася до 30%. Розширенню рисових плантацій до недавнього часу перешкоджала необхідність створення для них особливих умов, в яких повинні поєднуватися великі обсягу тепла і води.

Ознайомтеся з концепцією і структурою готового бізнес-плану підприємства з вирощування зернових культур: пшениці і ячменю

З теплом в наших південних і навіть центральних регіонах все в порядку, а ось залити рисові чеки водою не завжди є можливість, та й дорого це. Однак, наукова думка продовжує вдосконалювати технології, і сьогодні рисові поля вже годі затоплювати. Інститут рису НАН України ще в 2017 році розробив методику його вирощування з використанням крапельного зрошення. В результаті значно економляться водні ресурси, а врожайність не нижче, ніж при традиційному методі. Звичайно, будівництво системи крапельного зрошення також недешеве, але зате скорочуються наступні витрати і розширюється ареал для можливого рисівництва. А якщо ще і держава надасть фінансову підтримку новим фермерам-рисівникам на початковому етапі, то у нас не тільки зникне необхідність імпорту цього білого зерна, а й з'явиться можливість його експорту.

У нас на сайті доступний до покупки готовий аналіз ринку круп України (2019 рік) - ми можемо актуалізуватися і адаптувати даний звіт під ваші цілі і завдання

До речі про колір, не виключено, що скоро на наших прилавках з'явиться кольоровий рис з пігментом, який робить зерно більш корисним для здоров'я. Цим вже займається той еже Інститут рису. Та й Nishiki - спеціальний сорт рису для суші з часом вже не доведеться привозити з Таїланду або США, він буде прекрасно рости на українських полях. Ще в Україні виведений гібрид рису з чорним листям, який придатний не тільки для їжі, але і для того, щоб посилати сигнали інопланетянам. Саме їм на дослідному полі був висіяний портрет Тараса Шевченка, який видно навіть з космосу.

Почитайте про бізнес-ідею виробництва нішевих зернових

Загалом, перспективи у вітчизняного рисівництва великі. Залишилося тільки їх реалізувати на благо країни і конкретних інвесторів. Компанія Pro-Consulting також не залишиться осторонь і в будь-який момент готова розробити бізнес-план створення прибуткового рисового господарства.

 Якщо у вас є ще пара хвилин, ознайомтеся з матеріалом про бізнес-план вирощування нуту

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 07.06.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами