Агро - нове IT: унікальні можливості для кар'єри - коментар Анастасії Скибчук, аналітика компанії Pro-Consulting. Новое время
2632

Агро - нове IT: унікальні можливості для кар'єри - коментар Анастасії Скибчук, аналітика компанії Pro-Consulting. Новое время

Яких співробітників шукають найбільші агрокомпанії країни? Чому працювати в сільському господарстві стає престижно? Які компетенції є ключовими для працевлаштування? Чи можна бути агрономом-айтішником?

Чи може професія тракториста в Україні стати такою ж престижною і високооплачуваною, як і айтішника? Однозначно так, але тільки за наявності хороших компетенцій і бажання вчитися. За даними спільного дослідження компанії EY і KyivPost «Стратегічні перспективи ринку праці в Україні — 2017», в якому проводилося опитування топ-менеджерів і HR-директорів провідних компаній, 95% респондентів назвали аграрний сектор найбільш перспективним напрямком для ведення бізнесу. На другому і третьому місці розташувалися сектор інформаційних технологій та фармацевтична галузь відповідно.

Прогрес і автоматизація виробничих процесів позначаються на оптимізації кількості людей в полях і на фабриках, а також істотно впливають на функціональні обов'язки співробітників. «Від кандидатів на працевлаштування і співробітників ми очікуємо високого рівня розуміння сучасних технологій, готовності вчитися новому і максимальної ефективності. Компанія пропонує безмежні можливості для зростання і розвитку людей, а не формує для кандидатів список завдань і обов'язків, тому не менш важлива проактивність та особиста мотивація кожного», — розповідає про вимоги агрохолдингу«МХП» Ксенія Прожогіна, директор департаменту управління персоналом та комунікацій.

Перехід в цифрову середу — це ключова особливість сучасного українського агросектору. «За останні роки аграріям вдалося остаточно зруйнувати стереотип «радянського колгоспу» і перетворитися на інноваційний бізнес, в якому кожен працівник повинен мати достатню кваліфікацію для управління сучасною сільгосптехнікою і промисловими агрегатами», — вважає Тетяна Вороченко, HR-директор AgricomGroup.

Хороших спеціалістів агрокомпанії починають шукати ще зі студентської лави. «В агросфері зараз існує потреба в досвідчених техніках та механіках, а також в висококваліфікованих агрономах. Попит не зменшується, незважаючи на велику кількість випускників з відповідним дипломом. Також агропромислові підприємства і фермерські господарства створюють потребу у трактористах-машиністах», — зазначає Анастасія Скибчук, аналітик компанії Pro-Consulting.

Працювати в найперспективнішому секторі країни наразі бажають не лише агрономи і технологи, а й IT-фахівці, інженери, логісти. HR-директор агропромхолдингу «Астарта» — Ольга Ковальчук, — повідомила, що її компанія зацікавлена в залученні людей з інших секторів економіки. «Ми потребуємо оригінальних поглядів, свіжого бачення ситуацій, інноваційних рішень. Інтегроване експертне поле — далеко не нова тема для бізнесу. Але, що важливо, це також відкриває нові можливості для досвідчених фахівців, які вже досягли певної межі в своїй звичній сфері діяльності», — каже представник« Астарти». Цю думку підтверджує Лідія Клочан, HR-директор агрохолдингу HarvEast. За її словами, сільське господарство з кожним роком стає все більш привабливою галуззю для талановитих і амбіційних фахівців. По-перше, тому, що агросектор динамічно розвивається за рахунок впровадження новітніх технологій. По-друге, цей напрямок бізнесу має величезні перспективи в майбутньому. По-третє, багатьом людям важливо знати, що вони працюють в галузі, яка годує людство.

Попит на тих чи інших фахівців диктують поточні потреби бізнесу і найбільш важливі вектори його розвитку. Наприклад, у МХП на 2018 рік заплановано запуск 3-ої черги Вінницької птахофабрики, в зв'язку з чим холдинг буде шукати технологів м'ясопереробки.

Робота у великій агрокомпанії відкриває ряд унікальних можливостей: від стрімкого просування по кар'єрних сходах до придбання безцінного досвіду на різних етапах виробництва продукції, включаючи вирощування і переробку. У МХП очікують побачити у кандидатів бажання ефективно працювати, розвиватися, прагнути до нових знань. «Ми шукаємо людину, а не позицію. Тому не менш важливо, щоб кандидат або співробітник поділяв цінності компанії. Ми володіємо унікальною корпоративною культурою, в цьому наша сила. Освіта також грає важливу роль, але брак досвіду з лишком компенсується правильним настроєм — сильною внутрішньою мотивацією на розвиток і продуктивність. У підготовку персоналу компанія готова інвестувати», — каже Ксенія Прожогіна.

Холдинг МХП не обмежується короткою серією освітніх курсів. Всі програми з розвитку персоналу багатокомпонентні та довгострокові.

Наприклад, програма «Розпочни кар'єру з МХП» орієнтована на студентів і молодих фахівців. В її рамках проводиться робота з ВУЗами, що дозволяє студентам відвідати підприємства агрохолдингу, пройти практику і стажування в МХП з подальшим працевлаштуванням. Сюди входять: процес адаптації молодого фахівця в компанії, система наставництва та багато іншого. Завдяки цій програмі вчорашній випускник швидше почувається «на своєму місці» — навіть без досвіду роботи.

Комплексна програма «Кадровий резерв», в свою чергу, спрямована на розвиток наявних співробітників. Так компанія знаходить справжні таланти всередині і вирощує потенційних менеджерів та управлінців, щоб заміщати відповідні вакансії власним резервом. МХП допомагає своїм співробітникам будувати індивідуальний кар'єрний шлях. Процес формування кадрового резерву не швидкий, не простий, але дуже необхідний будь-якій компанії, яка хоче стійкості бізнесу.

«Розкривати потенціал своїх фахівців важливо, оскільки говорити про розвиток компанії, її лідерство без можливостей кар'єрного росту всередині — не можна. Кожен учасник, який потрапив в програму «Кадровий резерв», стає реальним кандидатом на заміщення ключових посад в холдингу. Такий співробітник отримує унікальні знання і абсолютно новий досвід протягом курсу навчальних програм в рамках проекту. У цю програму потрапляють люди не тільки з професійною експертизою, а, перш за все, з високою особистою мотивацією», — розповідає Ксенія Прожогіна. За її словами, при відборі для участі в програмі співробітник проходить комплексне тестування, яке виявляє його потенціал, сильні сторони, мотивацію і багато іншого. Така оцінка дозволяє сформувати індивідуальний план розвитку, виходячи з компетенцій людини. Важливо, щоб у співробітника було також відповідальне ставлення до свого розвитку, серйозні наміри. Бажання розвиватися і розвивати свою компанію завжди вітають в МХП.

Великі підприємства готові боротися за хороших фахівців не тільки зарплатою і соцпакетами. «Опитування співробітників «Астарти» демонструє, що головним мотиваційним чинником є ​​робота над цікавими проектами і сприятлива атмосфера в команді», — зазначила Ольга Ковальчук. За її словами, в компанію приходять експерти з сфер телекомунікацій, FMCG, фінансів, IT, логістики, важкої промисловості та інших секторів. За прогнозами HR-директора «Астарти», подальший розвиток технологій призведе в майбутньому до збільшення міграції фахівців з великих міст (де зазвичай розташовані штаб-квартири великих агрохолдингів) в села (де знаходиться виробництво).

В українському агросекторі все давно розуміють, що агроном повинен вміти користуватися планшетом, аналізувати дані супутникових знімків полів, керувати дроном і швидко приймати рішення. «Оскільки технічне оснащення сучасних агрокомплексів змінюється, вимоги до працівників в цій області теж ростуть. Зокрема, збільшується потреба в технічній грамотності фахівця», — пояснює аналітик компанії Pro-Consulting. Важливо не тільки вміти працювати з конкретною машиною, але в найкоротші терміни освоювати будь-яку нову техніку. Те ж саме стосується вивчення передових методик і технологій вирощування рослин та тварин.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 06.02.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами