Дата підготовки: | Березень 2018 року |
Кількість сторінок: | 10, Arial, 1 інтервал, 10 кегль |
Графіків і діаграм: | 9 |
Спосіб оплати: | передоплата |
Спосіб отримання: | електронною поштою або кур'єром в електронному або в друкованому вигляді |
Мова звіту: | російська |
Аналітиками компанії Pro-Consulting було підготовлено дослідження ринку ранніх овочів України. В огляді представлена аналітична інформація про ринок кукурудзи, томатів та інших ранніх культур за 2012 - 2017 рік. В даній роботі представлені основні показники даного ринку в динаміці за останні 5 років. Розглядається: динаміка вирощування ранніх овочів, структура валового збору та зовнішньої торгівлі на ринку ранніх овочів у природному вираженні.
Ринок ранніх овочів включає в себе такі овочі як: томати, огірки і корнішони та інші ранні овочі: солодкий перець, кріп, петрушка, зелений лук, вирощені в закритому ґрунті. Основними виробниками на ринку ранніх овочів в Україні є господарства населення, а на промислових масштабах ринок практично не розвинений. За аналізований період домогосподарства збільшили вирощування ранніх овочів у порівнянні з сільськогосподарськими підприємствами, у яких спостерігалася негативна динаміка. Причиною зниження вирощування ранніх культур сільськогосподарськими підприємствами є складність у зберіганні великої кількості овочів.
В структурі валового збору врожаю, овочі закритого типу займають менше 7%, однак останнім часом спостерігається тенденція до збільшення даного показника. За останні роки томати й огірки зайняли приблизно рівну частину в структурі ринку ранніх овочів – по 40-45%, ще близько 7% приходилися на інші культури.
Валовий збір врожаю овочів закритого грунту в 2012-2016гг., В натуральному вираженні, тис. т
Джерело: Державна служба статистики України
В другій частині дослідження представлена інформація про зовнішню торгівлю, основних експортерів та імпортерів та динаміку поставок, розглянута структура імпорту та експорту у розрізі видів ранніх овочів.
В рамках дослідження, у розділі про споживачів на ринку ранніх овочів представлена інформація про небезпеки, пов'язані з споживанням ранніх овочів, з великою кількістю нітратів, що містяться в них, а також фактори, на які звертають увагу покупці при виборі овочів. За весь період на внутрішньому ринку ранніх овочів спостерігається позитивна динаміка росту. В першу чергу це пов'язано з збільшенням тепличних площ і наявністю великої кількості родючих чорноземів.
З іншої сторони ринок підкоряється рівню цін на добування, які активно використовуються при вирощуванні ранніх овочів та девальвації національної валюти, що, у свою чергу, вело до зниження купівельної спроможності українців. Особливо важливим фактором на зовнішньому ринку була посилена політична ситуація між основними країнами імпортерами та експортерами, головним чином Росії.
1. Загальні тенденції ринку ранніх овочів в Україні.
2. Вирощування ранніх овочів в Україні.
3. Зовнішня торгівля на ринку ранніх овочів України.
4. Споживчі переваги на ринку ранніх овочів.
5. Висновки і прогнозні тенденції.
1. Динаміка вирощування ранніх овочів в закритому грунті в Україні в розрізі сільгосппідприємств і домогосподарств в 2012-2016 рр. в натуральному вираженні тис. тонн.
2. Структура валового збору врожаю овочів відкритого і закритого грунту в 2012-2016 рр., в натуральному вираженні, тис. тонн.
3. Валовий збір врожаю овочів закритого грунту в 2012-2016 рр., в натуральному вираженні, тис. тонн.
4. Географічна структура експорту ранніх овочів по країнам за січень квітень 2012 році в натуральному вираженні.
5. Географічна структура експорту ранніх овочів по країнам за січень - квітень 2017 року в натуральному вираженні.
6. Динаміка експорту ранніх овочів з України в 2013-2017 рр. в натуральному вираженні, в натуральному вираженні, тис. тонн.
7. Географічна структура імпорту ранніх овочів в Україну за січень-квітень 2012 та 2017 рр. в натуральному вираженні, в тис. тонн
8. Структура імпорту овочів в Україну в 2017 рр. в натуральному вираженні, в тис. тонн.
9. Динаміка імпорту ранніх овочів в Україну за січень-квітень 2012 та 2017 рр. в натуральному вираженні, в тис. тонн.