В Україні буде більше волоського: за результатами аналізу ринку горіхів в нашій країні
4875

В Україні буде більше волоського: за результатами аналізу ринку горіхів в нашій країні

Горіхи користуються стабільно високим попитом як на внутрішньоукраїнському, так і на світовому ринках. Це обумовлено високою цінністю даного продукту для здорового харчування і популярністю різних кондитерських і інших виробів з горіховою начинкою.

Серед видів горіхів, вирощуваних в Україні, переважає волоський. Наша країна входить в 7% території земної кулі, де даний горіх може рости, і вітчизняні аграрії намагаються максимально використовувати цю перевагу. Горіхові сади займають перше місце серед нових насаджень, чому сприяє і бюджетна програма 2018 року, яка передбачає компенсацію вартості саджанців.

Валовий урожай волоського горіха в останні роки стабільно перевищує 100 тис. тонн, а розмір цього перевищення залежить від погодних умов.

Крім того, значна маса горіхів не входить у офіційну звітність, так як становить тіньовий сектор цього ринку. Тіньовики в основному оперують горіхами, скупленими у населення за заниженими розцінками, що дозволяє їм демпінгувати, зберігаючи високу прибутковість.

Приблизно третина вирощених в країні горіхів відправляється на експорт: в 2016 році - 36,4%, в 2017-му - 28,4%. Географічна структура експорту залежить від попиту і митної політики в країні-імпортері. Так, у 2017 році різко знизилися поставки українських волоських горіхів у Туреччину, так як там було підвищено імпортне мито на них для підтримки національного виробника. Тому Туреччина зникла з числа основних покупців горіхів в минулому році, тоді як в позаминулому її частка становила 31% від загального обсягу експорту. За підсумками 2018 року поставки в цю країну знову зростуть, тому що імпортне мито на українські горіха знову знижена з 43% до 15%.

У структурі імпорту горіхів в Україну в минулому році 90% займав арахіс. Решту поділили між собою мигдаль - 5%, фундук - 4%, волоський горіх - 1% і інші види - 0,1%.

Подальшому розвитку ринку горіхів в Україні будуть сприяти висока рентабельність вирощування волоського виду (до 450% на шостий рік), збільшення внутрішнього попиту через підвищення купівельної спроможності населення, відновлення державної підтримки галузі.

Виробники будуть йти по шляху вдосконалення технології вирощування та наступної переробки горіхів з метою збільшення їх врожаю і якості. Це стосується не тільки волоського, а й інших видів горіхів, здатних виростати в нашому кліматі: мигдалю, фундука, арахісу. Очікується, що їх частка в загальному обсязі вітчизняного горіхового виробництва буде зростати.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 12.11.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами