Українці можуть скористатися неврожаєм в Іспанії, щоб вийти на британський ринок зелені - коментарі аналітиків Pro-Consulting. День
3189

Українці можуть скористатися неврожаєм в Іспанії, щоб вийти на британський ринок зелені - коментарі аналітиків Pro-Consulting. День

Великобританію, ймовірно, очікує нестача зелені і сильне підвищення цін на неї в магазинах, пише Daily Express.

Качановий салат в англійські супермаркетів постачають в основному з півдня Іспанії, а на цей регіон обрушилися несподівані холоди. Це вже призвело до дефіциту салату, і оптові ціни піднялися на 50%.

Імпортери салату намагаються знайти нові джерела поставок, але експерти попереджають, що їх може бути недостатньо для заповнення магазинних полиць.

Погані погодні умови на півдні Іспанії призвели до дефіциту деяких овочів в британських супермаркетах і на початку 2017 року. Тоді британці купували якомога більше зелені, побоюючись, що вона повністю зникне з прилавків. Проблема посилюється тим, що минулого літа на півдні Іспанії панувала посуха, від чого постраждав місцевий урожай, зазначає Бі-Бі-Сі.

Скористатися з ситуації моглиб українські тепличники.

Велика Британія, як член ЄС, є учасником Угоди про асоціацію України, а найважливіше — її торговельної частини Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ).  А відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, ставки увізних мит ЄС для більшості позицій Групи 07 (овочі та деякі їстівні коренеплоди та бульби. — Авт.) були зниженні до 0% (за умови наявності сертифікату про перевезення (походження) товару EUR.1, який видає Митна служба України). Квотуються лише часник (все що більше 500 тон на рік —  за ставкою 9,6+120 євро/100 кг), цукрова кукурудза:морожена та консервована (більше 1500 тон на рік  — за ставкою 5,1+9,4 євро/100 кілограм), гриби консервовані:печериці (основна та додаткова квота: по 500 тон на рік, більше — 9,6+191 євро/100 кілограм. Зелені салати ЄС дозволяє українцям ввозити без обмежень.

Для отримання преференційного доступу на ринок ЄС у рамках ПВЗВТ необхідно підтвердити походження товару з України та отримати сертифікат EUR.1 (видається митницями безоплатно на кожну партію товару).

Загальне правило походження: виробництво, у якому всі матеріали Групи 07 вироблені цілком в Україні.

На веб-сайті Державної фіскальної служби можна ознайомитися з     порядком видачі сертифікатів походження EUR.1; методичними рекомендаціями з оформлення та заповнення граф сертифікатів з перевезення (походження) товарів з України за формою «EUR.1, зразком бланка сертифіката з перевезення товару з України за формою «EUR.1», затвердженого Угодою, формою заяви для видачі сертифіката з перевезення товару з України за формою «EUR.1», переліком підрозділів митниць ДФС та їх адресами розміщення, які здійснюють оформлення та видачу сертифікатів з перевезення товарів форми «EUR.1».

Утім, поки що українським виробникам, як стверджують експерти, і вдома  роботи вистачає. Вітчизняні тепличні господарства забезпечують, за даними Мінагропроду, не більше 20% ринку, і лише в пік сезону їх частка доходить до 50%. «Це пояснюється тим, що вирощування культур в закритому грунті істотно дорожче за собівартістю, вимагає вкладення великих початкових коштів. Разом з тим, розвиток тепличних технологій не стоїть на місці. Завдяки їм вже вдалося збільшити врожайність парникових овочів і зробити цей вид агробізнесу більш вигідним», — відзначають аналітики компанії Pro-Consulting.

Для виходу на ринок сучасного тепличного господарства, яке буде спеціалізуватися на вирощуванні салату і зелені методом гідропоніки, необхідно будівництво комплексу теплиць площею в 1 га. На це знадобиться 3,3 млн гривень, підрахували аналітики компанії Pro-Consulting. Але створене сьогодні передове тепличне господарство дозволить в недалекому майбутньому зайняти лідируючі позиції на ринку цілорічної зелені. Прогнозується, що протягом найближчих п’яти років цей ринок в Україні зросте за обсягами в 3—5 разів.

У найближчі п’ять років ринок цілорічної зелені в Україні зросте за обсягами в 3—5 разів, вважають експерти. Якщо зараз створити сучасне тепличне господарство, то невдовзі воно повинно зайняти лідируючі позиції на ринку. Особливо вигідно вирощувати салати Айсберг, Лолло Росса, Латук та зелень. Враховуючи моду на здоровий спосіб життя, попит зростає щороку. Доводиться завозити зелень з-за кордону. Вітчизняний імпорт перебуває на майже нульовій відмітці.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами