Україна на глобальному продовольчому ринку
3147

Україна на глобальному продовольчому ринку

Україна отримує значні доходи від експорту продовольства за кордон. У 2017 році за рахунок виробництва і переробки сільськогосподарської продукції було забезпечено 17% валового внутрішнього продукту країни, що приблизно в два рази більше, ніж було в 2012 році. За п'ять років рентабельність аграрної галузі зросла з 20,5% до 31,6% і це приваблює в неї нові інвестиції, в тому числі з-за кордону. В минулому році обсяг прямих іноземних інвестицій в українське сільське господарство склав $586,2 млн, що на 16,7% більше, ніж надійшло в 2016-му.

Найбільшу частку в експортних продовольчих поставках з нашої країни становить продукція рослинного походження. Друге місце займають рослинне масло і тваринні жири, на третьому - готові харчові продукти.

Основною продукцією рослинництва є зернові культури - пшениця, кукурудза та інші. У 2018 році зібрано рекордний урожай зернових в 68,5 млн тонн за середньої врожайності 47,2 ц/га. Останнім часом в секторі зернових стало збільшуватися виробництво і експорт нішевих культур, таких як сорго, льон, гірчиця, нут та інших.

Україна випускає 35% світового обсягу соняшникової олії, що дає нашій країні хорошу експортну виручку. Однак, в цьому є і негативний момент, оскільки соняшник сильно виснажує грунт, а так як інші культури мають меншу рентабельність, то їх чергування часто не проводиться.

Крім збіднення грунтів через соняшник, існують і інші проблеми з українською землею. За даними Міністерства екології та природних ресурсів, 57% площ вражені вітровою та водною ерозією, 20% забруднені і 12% підтоплюються. До 15% врожаю щорічно втрачається через забруднення атмосфери.
Слабким місцем аграрного сектора є тваринництво. Поголів'я великої рогатої худоби та свиней за роки незалежності сильно скоротилося, по деяких позиціях - більш ніж в шість разів. Хоча тваринництво могло б залишати в країні більше доданої вартості, ніж сировинний аграрний експорт.

В даний час готова їжа і продукти тваринного походження займають трохи більше 23% в обсязі продажів за кордон. Розвиток цих напрямків допоможе Україні повніше реалізувати свій потенціал в аграрній галузі і отримувати більший дохід від експорту її продукції. Саме сюди найдоцільніше направляти ресурси державної підтримки.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 10.12.2018
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами