Сонце, повітря і вода - наші кращі енегроресурси: проведено аналіз ринку енергоефективності та відновлюваної енергетики в будівлях з фокусом на сонячну енергію
1598

Сонце, повітря і вода - наші кращі енегроресурси: проведено аналіз ринку енергоефективності та відновлюваної енергетики в будівлях з фокусом на сонячну енергію

Аналіз ринку енергоефективності та відновлюваної енергетики в будівлях з фокусом на сонячну енергію свідчить про те, що питання підвищення енергоефективності дуже актуальне для України. Про існуючий потенціал в цій сфері говорив той факт, що на один квадратний метр житла у нас щорічно витрачається в середньому 300 кВт/год електроенергії, тоді як у Німеччині цей показник становить всього 90 кВт/год. Таке марнотратство невиправдане в умовах зростання цін на електроенергію і дефіциту енергоресурсів.

Згідно з чинним законодавством, всі нові житлові будинки повинні мати клас енергоефективності не нижче С, але урядом розглядається питання щодо посилення цієї вимоги до класу В. Хоча додаткові заходи з утеплення призводять до зростання собівартості житла, але його швидко компенсує зменшена плата за комунальні послуги.

У нас готовий до покупки аналіз ринку електроенергетики України. 2020 рік

Для підвищення енергоефективності раніше побудованих будинків необхідні інвестиції, яких в Україні не вистачає. Незважаючи на це, в країні діє програма «Теплий кредит», а також локальні програми в регіонах нашої країни. Наприклад, в Дніпрі місцева влада відшкодовує три чверті витрачених на впровадження енергоефективних технологій коштів.

Добре себе зарекомендувала система ЕСКО-контрактів, по якій приватний інвестор проводить енергоаудит та модернізацію будівлі, а потім компенсує свої витрати шляхом отримання частини зекономлених на його утримання коштів. У минулому році таких контрактів було укладено в Україні на 200 млн євро, а загальний обсяг цього ринку оцінюється в $8,5 млрд.

Рекомендуємо почитати про бізнес на сонячних батареях

Ще одним шляхом підвищення енергоефективності в Україні є підвищення частки в енергоспоживанні енергії з відновлюваних джерел. Це передбачено Енергетичною стратегією України на період до 2035 року. В даний час в структурі виробництва електроенергії переважають атомні і теплові електростанції, на частку гідро- та іншої генерації на поновлюваних джерелах в минулому році припадало близько 10%.

Згідно зі Стратегією, до 2025 року частка енергії з відновлюваних джерел повинна бути доведена до 12%, а до 2035 - до 25%.

Раз ви читаєте цю статтю, рекомендуємо матеріал про бізнес-план створення в Україні сонячної електростанції

Підвищення енергоефективності житлових будівель сприятиме підтримка приватної ініціативи з розвитку децентралізованих систем енергозабезпечення, передбачена урядом. Зокрема, потенціал установки фотоелектричних систем і сонячних колекторів на дахах будинків оцінюється приблизно в 5% від загального споживання електроенергії населенням.

Проведений аналітиками Pro-Consulting аналіз ринку енергоефективності та відновлюваної енергетики в будівлях з фокусом на сонячну енергію в Україні дозволив виявити як потенціал, так і проблемні моменти розвитку даного сектора в нашій країні.

 Якщо ваше підприємство зіткнулося з кризою через невизначеність ринкових умов, вам потрібно провести аналіз ринку

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 17.07.2019
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами