Ринок УФ лаків в Україні: поточні проблеми
775

Ринок УФ лаків в Україні: поточні проблеми

Аналіз ринку УФ-лаків в Україні проведено компанією Pro-Consulting у вересні 2023 року. Маркетингове дослідження містить відомості про:

 • загальні показники ринку УФ лаків в Україні;
 • динаміку ємності ринку за період 2021 – 4 місяці 2023 року;
 • фактори, тенденції та проблеми його розвитку;
 • рівень конкуренції та розподіл ринкових часток між операторами ринку;
 • виробництво та зовнішнє постачання продукції ринку УФ лаків в Україні;
 • середні ціни і цінові політики у цій сфері бізнесу;
 • особливості споживання товарів ринку УФ лаків в Україні;
 • інвестиційну привабливість галузі;
 • прогноз стану ринку УФ лаків в Україні в 2023-2024 роках

Готовий аналіз ринку УФ-лаків в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ринок УФ лаків в Україні складається з продукції, що застосовується у поліграфії, а також при виробництві меблів та паркету для надання поверхні додаткових естетичних та захисних властивостей. Полімеризація УФ лаків відбувається під впливом ультрафіолетового випромінювання, тому для їх використання потрібне додаткове обладнання.

Моніторинг ринку УФ-лаків в Україні показує, що весь його обсяг заповнений виключно імпортними товарами. При цьому близько 73% ємності ринку забезпечується за рахунок постачання компаній для власних потреб. Вас може зацікавити оновлення готового аналізу ринку лакофарбової продукції України. А якщо ви плануєте проводити аналіз ринку за власним технічним завданням, ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку.

Ціновий аналіз ринку УФ-лаків в Україні дозволив визначити структуру вартості цільової продукції для кінцевого споживача.

Найбільшу частку в ціні товарів, що надходять на ринок УФ лаків в Україні, становить собівартість їх випуску в країні походження з націнками виробника та можливо дистриб'ютора.

Значний внесок у ціну вносить і вартість доставки товару до споживача, оскільки переміщення продукції ринку УФ лаків в Україні здійснюється переважно автомобільним транспортом. До вартості перевезення додається вартість використання складських приміщень для зберігання УФ лаків. Після початку широкомасштабної війни ставки оренди складів перерозподілилися в залежності від рівня ризику попиту - з мінімальних на сході до максимальних на заході країни.

У процесі дослідження ринку УФ лаків в Україні було розглянуто вплив актуальних постійних та тимчасових факторів, внаслідок чого виявлено такі проблеми:

 • скорочення споживання УФ лаків у деревообробній промисловості;

Застосування продукції ринку УФ лаків в Україні здійснюється в основному під час випуску паркетної дошки. Таке покриття значно збільшує вартість паркету, переміщуючи його у високий чи преміум сегменти. Значне падіння купівельної спроможності населення після початку війни призвело до зниження попиту на дорогі будівельні матеріали, зокрема паркет.

 • зменшення друку книг, журналів, листівок та іншої лакованої друкованої продукції;

Все більший перехід споживачів та виробників текстового та графічного контенту у віртуальний простір мережі «Інтернет» спричинив падіння попиту на фізичну друковану продукцію. В даний час товари ринку УФ лаків в Україні використовуються переважно під час друку зображень на упаковках.

 • використання матеріалів-замінників;

Замість продукції ринку УФ-лаків в Україні можна використовувати більш дешеві вододисперсійні лаки. Вони також створюють на поверхні захисний шар, надають зображенню додаткову яскравість, хоч і не так добре, як УФ-лаки. Основним недоліком вододисперсійних лаків є неможливість їх нанесення на тонкий папір. Можливо, вас зацікавить оновлення готового аналізу ринку поліграфічних послуг України – ознайомтеся зі структурою звіту.

 • підвищення вартості логістики.

Зростання цін на моторне паливо, порушення оптимальних маршрутів доставки, руйнування складів спричинили подорожчання логістики товарів ринку УФ лаків в Україні.

Детальну інформацію про дану сферу бізнесу, поточний та прогнозний рівень її інвестиційної привабливості, наявні ризики, бар'єри та можливості для організації та розвитку бізнесу читайте у матеріалах маркетингового дослідження ринку УФ лаків в Україні, придбати які можна в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Джерело: Pro-Consulting

Читати також: Ринок паперових пакетів в Україні

Підписуйтесь на наш Telegram, щоб бути в курсі аналітичних новин ринків України та світу.

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами