Ринок будівельних розчинів в Донецькій області: у процесі застигання
1193

Ринок будівельних розчинів в Донецькій області: у процесі застигання

Ринок будівельних розчинів в Донецькій області проаналізовано компанією Pro-Consulting з метою визначення його поточних обсягу і структури, виявлення основних чинників впливу і формування прогнозів розвитку на середньострокову перспективу. Дане маркетингове дослідження можна придбати на сайті компанії в розділі готових аналізів ринків.

Купити готове дослідження: ринок будівельних розчинів в Донецькій області

З усіх видів будівельних сумішей, при зведенні будівель і споруд найбільше потрібно бетону, який найчастіше виготовляється з цементу, піску, щебеню та води. Особливістю бетону є обмежений термін придатності, тому він замовляється на підприємстві, яке розташоване ближче до місця будівництва. Таким чином, ринок будівельних сумішей Донецької області безпосередньо залежить від обсягів будівництва житлових і нежитлових об'єктів в регіоні.

За останні роки найбільше виробництво бетону в Донецькій області довелося на 2016 рік. Обсяг випуску цього будівельного матеріалу тоді виріс відразу на 83,3% в порівнянні з 2015-м. Однак утримати таку високу планку не вдалося, і вже в наступному 2018 році відбувся спад на 26,5%. За дев'ять місяців 2019 року виробництво бетону в Донецькій області стало ще на 2,9% менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Дивитися готові аналізи ринків будівництва і будматеріалів

Аналіз ринку будівельних сумішей Донецької області показує, що основними факторами, що впливають на нього в даний час, є:

  • військові дії на території регіону;
  • обсяги будівництва житла, торговельної та комерційної нерухомості;
  • рівень інвестицій у виробництво;
  • ціни на енергоресурси та інші складові собівартості продукції.

Як бачимо, нестабільність економічної та політичної ситуації в Донецькій області, частина території якої стала ареною військового конфлікту, не сприяє розвитку ринків будівництва і будівельних матеріалів.

За результатами аналізу ринку будівельних сумішей в Донецькій області можна виділити такі характерні для нього тенденції:

  • укрупнення бізнесу - створюються групи компаній, холдинги і вертикально-інтегровані структури, об'єднують під одним дахом підприємства різних галузей;
  • обмежена конкуренція - ринкове середовище на ринку будівельних сумішей формують 3-4 великих суб'єкта;
  • товарний кредит - брак фінансування багатьох будівельних об'єктів породжує підвищений інтерес до відстрочення платежів за поставлені суміші;
  • сезонність попиту - найбільше бетону використовується з травня по листопад.

Читати про ринок будівельних матеріалів (рітейл) в Україні

Ринок будівельних сумішей Донецької області отримає суттєвий імпульс для розвитку в разі врегулювання військового конфлікту, оскільки велика кількість матеріалів буде потрібна для відновлення зруйнованих об'єктів.

 

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами