Ринок піввагонів в Україні: засилля старовини
1721

Ринок піввагонів в Україні: засилля старовини

Ринок піввагонів в Україні вивчався компанією Pro-Consulting в квітні 2021 року. Маркетингове дослідження ринку включає його загальні показники, політику цін продавців і орендодавців, визначення інвестиційної привабливості даної сфери бізнесу. Готовий аналіз ринку піввагонів в Україні можна придбати на сайті компанії.

Ознайомтеся з типовою структурою дослідження ринку - за нею можна проаналізувати ваш ринок

Залізничні перевезення продовжують залишатися основним видом транспорту для переміщення великих партій вантажів на значні відстані, хоча їх частка на вітчизняному логістичному ринку має тенденцію до скорочення. Так, у 2009 році залізницею перевозилося 77% вантажів, а в 2020-му цей показник зменшився до 60,8%, в той же час сектор автомобільних перевезень зріс з 21% до 38,1%.

Також вам може стати в нагоді аналітика з анотації до готового аналізу ринку вантажоперевезень автомобільним транспортом в Україні (2020 рік)

Серед причин перерозподілу вантажів на користь автомобільного транспорту можна виділити:

  • дефіцит локомотивів;
  • підвищення цін на залізничні перевезення;
  • недосконалість системи оренди вагонів;
  • спад промислового виробництва;
  • зниження транзиту через Україну.

Піввагони використовуються для переміщення в основному навалювальних вантажів. У структурі залізничних вантажоперевезень у 2020 році найбільші сегменти припадали на залізну і марганцеву руди, будівельні матеріали, кам'яне вугілля, зерно і чорні метали.

Моніторинг ринку піввагонів в Україні показує, що близько 54% ​​цього виду рухомого складу знаходиться у власності Укрзалізниці, а решта розподілені між приватними перевізниками.

На сайті доступний до покупки повний паспорт ринку піввагонів в Україні (2021 рік) - ознайомтеся зі структурою звіту

Оператори ринку піввагонів в Україні діють на підставі виданих ліцензій та договорів з АТ «Укрзалізниця». Вони бувають двох видів:

  • сервісні компанії великих промислових підприємств; займаються перевезенням вантажів власника, попутно надаючи послуги стороннім організаціям;
  • незалежні перевізники.

Аналіз ринку піввагонів в Україні свідчить про їх профіцит, який в червні 2020 року склав близько 20 тис. одиниць. Профіцит утворився завдяки імпорту рухомого складу з Росії, який забезпечив зростання вагонного парку на 18 тис. одиниць за період 2015-2020 років. Однак 90% піввагонів ввезені з виробленим терміном служби, в Росії вони були списані і підлягали утилізації.

Наявність імпорту на ринок піввагонів в Україні старого рухомого складу і скорочення експорту нових вагонів негативно відбилося на вітчизняних виробниках.

Прочитайте також більш ранній огляд ринку піввагонів в Україні

Якщо в 2011 році на ринку піввагонів в Україні працювали 18 українських вагонобудівних заводів, які випустили за рік близько 53 тис. вагонів, то в 2019 році кількість виробників скоротилася до 12-ти, а в 2020-м - до 5-ти. Найбільшим закритим підприємством став Маріупольський завод важкого машинобудування, який в 2012 році побудував 16 тис. вагонів, в 2018-м - тільки 48, а в лютому 2019-го визнаний банкрутом з початком процедури ліквідації. В даний час рухомий склад на ринок піввагонів в Україні виробляють:

  • Крюківський вагонобудівний завод;
  • завод «Карпати» в Львівській області;
  • Попаснянський вагоноремонтний завод;
  • Дизельний завод в Кривому Розі;
  • Дніпровагонмаш в Дніпропетровській області.

Можливо, вас зацікавить огляд ринку послуг адміністрування ЗЕД в Україні

Найбільшим з перерахованих підприємств є Крюківський ВСЗ. Завдяки забороні на ввезення старих піввагонів з Росії, КВБЗ в 2019 році вдалося підвищити виробничі показники на 42% в порівнянні з 2018 роком і на 160% у порівнянні з 2017-м.

Одним із значних факторів впливу на ринок піввагонів в Україні залишається стан найбільшого оператора - АТ «Укрзалізниця». Останнім часом це підприємство працює в умови нестабільності, яке виражається в перманентному процесі зміни керівництва, цінової політики, правил взаємодії з іншими перевізниками і споживачами логістичних послуг. Оскільки Укрзалізниця розпоряджається усіма залізницями країни, вона продовжить надавати ключовий вплив у тому числі і на ринок піввагонів в Україні.

Прочитайте матеріал про ринок зернових перевезень в Україні

Більш детальну інформацію про дану сферу бізнесу та перспективи її розвитку читайте в матеріалах маркетингового дослідження ринку піввагонів в Україні, розміщеного в магазині готових проектів компанії Pro-Consulting.

Також прочитайте про ринок річкових вантажоперевезень в руслі Дніпра

Ми підготували для вас короткий перелік готових проектів на цю і суміжні теми. Дані проекти можуть бути актуалізовані і розширені за товарними і географічними межами під ваші цілі:

Дата розміщення: 07.07.2021
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами