Ринок піввагонів в Україні: ставка на нове
3123

Ринок піввагонів в Україні: ставка на нове

Ринок піввагонів в Україні проаналізовано компанією Pro-Consulting в лютому 2020 року з метою визначення його поточних параметрів і основних тенденцій перспективного розвитку. Готовий аналіз ринку піввагонів в Україні можна придбати на сайті компанії.

Залізничний транспорт все ще є основним вантажоперевізником в Україні, хоча його частка в останнє десятиліття дещо скоротилася на користь автомобільного. Так, якщо в 2009 році залізничним і автомобільним транспортом (без урахування трубопровідного) було перевезено 77% і 21% вантажів відповідно, то в 2018 році це співвідношення становило 72% і 27%.

Ринок піввагонів безпосередньо впливає на транспортні можливості вітчизняних залізничників, оскільки напіввагони призначені для переміщення навалювальних вантажів, таких як руда, вугілля, лісоматеріали та інших, які займають значні частки в структурі вантажоперевезень.

Якщо вас цікавить динаміка показників, імпорт/експорт товарів і послуг в сфері, в якій працює ваше підприємство, вам допоможе дослідження ринку

В даний час на ринку піввагонів в Україні діють три типи операторів. З однієї сторони - це «Укрзалізниця», з другої і третьої - логістичні підрозділи великих промислових підприємств і незалежні транспортні компанії. Національний перевізник поступово поступається першістю на ринку піввагонів більш мобільним приватним операторам. Так, якщо в 2005 році в розпорядженні «Укрзалізниці» було 79% всіх вантажних вагонів, то в досліджуваний період її частка зменшилася до 54%, дефіцит, за останніми даними, склав 10 тис. одиниць.

Аналіз ринку піввагонів в Україні показує, що основним локомотивом його розвитку в даний час виступають приватні оператори. Саме за рахунок розширення їх вагонних парків кількість справних вантажних вагонів на українській залізниці збільшилася на 10% протягом двох останніх років.

Можливо, вас зацікавить матеріал з коротким оглядом і аналізом транспортної логістики зернових в Україні

Хоча «Укрзалізниця» до мінімуму скоротила виробництво вагонів на власних потужностях, це дало простір для розвитку іншим виробникам. Наприклад, Крюківський вагонобудівний завод в 2019 році виробив вагонів на 42% більше, ніж роком раніше, і на 160% більше, ніж в 2017-му. Почалося виробництво піввагонів на підприємстві «Дизельний завод» промислово-інвестиційної групи «Аурум Груп».

Значний вплив на стан ринку піввагонів в Україні має рішення про заборону ввезення застарілого рухомого складу з Росії, яке встановлене з 20 листопада 2020 року. Це дозволить зміцнити позиції національних виробників і поліпшити якість українського вагонного парку.

 Вам також буде цікаво прочитати матеріал про результати аналізу ринку вантажоперевезень в Україні

Компанія Pro-Consulting підготувала для Вас короткий перелік готових проектів на дану тему. Ознайомитися з проектами можна за посиланнями:

Дата розміщення: 22.04.2020
дивитися наступну новину

Інші новини

Зв'язатися з нами